Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 20 ürün bulunmaktadır.

Aşk Merdiveni - Panjur Çiçeği - Nephrolepis

Aşk merdiveni maço eğrelti otları ve bostan eğrelti otları olarakta bilinmektedir. Ormanların nemli bölgelerinde ve bataklıklarda yetişen bitki çiçeksiz bir süs bitkisidir. Sık yapraklardan oluşan görüntüsü ile evlerde dekoraktif bir görünüm sağlamaktatır. Gösterişli bitki genellikle ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Sarkık bir görüntü sunmaktadır.

Aşk Merdiveni Türleri - Panjur Çiçeği Türleri 

Aşk merdiveni çiçeği çeşitleri yaprakları düz olan, yaprakları daha kavisli ve geniş olan ve dalgalı yaprakları olanları yer alır. Aşk merdiveninin organları yani tohumları aşk merdiveni yapraklarının arka yüzünde yetişir ve küçük siyah noktalar olarak görünür. En yaygın çeşitleri ev dekorasyonlarında kullanılan türleridir.

Aşk Merdiveni Bakımı / Panjur Çiçeği Bakımı

Direkt güneş ışığı alan yerlerde saksıyı bulundurmak gerekmektedir. Aşk merdiveni için en uygun iç mekan hava şartları ılık ortamlardır.Rüzgarsız ortamlar daha uygun olmakla beraber bitkinizin canlılığını ve direncini koruması için yılda bir kere vitamin, mineral takviyelerinden kullanılması uygundur.Çiçek yapraklarının büyüyüp genişleyebilmesi adına etrafında duvarlarını bulunmaması gerekmektedir.Aşk merdiveni sulama aralığı dönemsel olarak değişkenlik gösterir. Çok sıcak aylarda her gün sulama gerekirken, soğuk dönemlerde haftada 1 sulama yeterli görülmektedir. Oda sıcaklığında su kullanılması gerekmektedir.

Aşk Merdiveni Çiçek Açar mı?

Aşk Merdiveni çiçek açmaz ancak her dönem uygun ortam ve elverişli koşullar sağlandığı taktirde yeşilliğini korur.

Aşk Merdiveni Nasıl Çoğaltılır? Panjur Çiçeği Çoğalma

Aşk merdiveni çiçeğini için  bilinen en uygun çoğaltılma yöntemi köklerinden ayırma yöntemidir. Aşk merdiveni çiçeğini köklerinden ayırma yöntemi ile çoğaltmak için; çiçeğin kökünden çıkararak uzayan ince kısımları ayrılır. Ayrılan ince kısımlar yeni bitkilerdir. Yeni bitkileri çoğaltmak üretmek için toprağı uygun seviyelerde ayarlanmış yeni saksılarınıza ekebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.