Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 9 ürün bulunmaktadır.

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler 

İnsan ve hayvan hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılan ve bahsi geçen bitkilerin çoğu kokulu ve yenilebilir/içilebilir olduğundan aromatik bitkiler olarak isimlendirilmektedir.

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Hangileridir?

Aspir, Biberiye, Adaçayı, Aspir, Civanperçemi, Çakşır, Çemen, Çöven, Dağ çayı, Dereotu, Ebegümeci, Ekinezya, Devedikeni Fesleğen, Göl soğanı, Hardal, Hint yağı, Hodan, Isırgan otu, Kapari/ Kebere, Kekik, Kırmızı biber, Kimyon, Kişniş, Kuşburnu, Lavanta, Maydanoz, Mayıs papatyası, Melek otu, Mersin, Meyankökü, Nane, Oğul otu, Öksürük otu, Rezene, Safran, Sarı kantaron, Sarımsak, Şerbetçiotu Zencefil, Üzerlik otu, Hardal, Yağ gülü, Goji berry, Hünnap, Defne, Hatmi, Alıç, Domuz turpu, Yüksükotu, Altınotu, Karahindiba, Karaasma, Kuzukulağı ve Ihlamur, Zerdeçal gibi bitkiler Tıbbi ve Aromatik Bitkilere birer örnektir.

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Kullanım Alanları

Tıbbi ve aromatik bitkiler, kişisel bakım, tedavi ve şifa vermesi amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Doğanın bir mucizesi olarak bitkilerle tedavi olmak, şifa bulmak çoğu zaman mümkün olabiliyor. Doğal içerikli olan bu bitkiler çoğu zaman kokularıyla ön plandadır. Çok sayıda farklı rahatsızlık için tıbbi bitkilerin kullanılabileceği bilinmektedir. Tıbbi bitkileri tedavi amaçlı kullanmadan önce doktora danışmak ve kullanmak istediğiniz bitkilerin rahatsızlığınız için zararları olup olmayacağını bilmek son derece önemlidir. Tıbbi bitkiler tamamen doğal içerik olsa da her bitki herkes için ve her hastalığın tedavisi için iyi gelmeyebilir. Tıbbi bitkileri tıbbi aromatik bitkilerden ayıran unsurlar vardır. Örneğin tıbbi bitkiler tedavi amaçlı, şifa vermesi amaçlı kullanılırken, aromatik bitkiler ise, yine şifalı olmalarının yanı sıra güzel kokuları ve içerikleri sayesinde kozmetikte cilt bakımı ürünlerinde veya mutfakta tüketilebilir olarak da yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Şifasına yüzyıllardır güvenilen bu aromatik tıbbi bitkiler sadece insanlar için değil hayvanların tedavilerinde de etkili bir şekilde kullanılabiliyor. En sık kullanım alanlarından biri olan aromatik bitkilerin çay olarak tüketimi ise, küçük ve geçici rahatsızlıkları da tek başına iyileştirebilme özelliğine sahiptir.

Stres, uyku düzensizliği, uyku sorunları, yağ yakımı, kilo verme, iştah dengesi gibi sorunlarda tıbbi aromatik bitkilerin çayları oldukça sık kullanılmaktadır.

Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Fiyatları

Tıbbi ve aromatik bitki çeşitlerine fidanburada.com'dan en uygun fiyatlarla kolayca ve güvenilir şekilde sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.