Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo Ücretsiz Kargo
Chamaerops Humilis (Kardesli Bodur Palmiye) 80-100cm - 1
Chamaerops Humilis (Kardesli Bodur Palmiye) 80-100cm - 2

Chamaerops Humilis (Kardesli Bodur Palmiye) 80-100cm

Yorum Yap
Yorumlar (0)
5.999,90 TL
Beğen
Chamaerops Humilis (Kardesli Bodur Palmiye) 80-100cm

Soğuk iklimlerde özellikle don yaşanan yerlerde bu palmiye yaşayamaz. Bunun için gerekli önlemler alınmalıdır. Kış mevsiminin dondurucu etkileri başladığında bitkinin üst yeşil dalları
bitki koruma örtüleri ile güzel bir şekilde sarılıp Mart ayına kadar açılmamalıdır.

Palmiye Ağaçları su ve besinlere ihtiyaç duyduğundan geçirgenliği yüksek verimli topraklara ihtiyaç duyarlar.

SULAMA

Chamaerops Humilis suyu seven bir tür olduğundan sulaması dikkatlice yapılmalıdır. Toprağının sürekli nemli kalması palmiyenin büyümesinde önemli bir rol oynar. Ancak palmiyelerin diplerinde su birikmemesine dikkat edilmelidir.
Sulama sık ancak su içerisinde kalmayacak şekilde yapılmalıdır. Su birikmesi palmiyenin kökünün çürümesine yol açar. Kökünün çürümesi bitkinin beslenemeyerek ölmesi anlamını taşır. 

BUDAMA

Bahçenizdeki palmiye bitkiniz büyüdükçe dallarını uzatır ve uzayan dallar bitkinin taşıyabileceğinden daha ağır bir hal alır bu da bitkinin kırılma riskini doğurur.
Bu nedenle budama yapılması şarttır. Aşağıya doğru kıvrılan dallar sararmaya başladığı zaman budanabilir. Dalların sararmaya başlaması sizler için budama zamanının geldiğine dair bir ipucu olacaktır.
Budama gövdeden en az 6-8 cm uzaktan budama makası ile yapılmalıdır. Budama esnasında ağacın köklerini sarsmamaya dikkat edilmelidir. 
 

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.