Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo
DİFENBAHYA BİTKİSİ (Dieffenbachia Compacta) 30-40 Cm - 1
DİFENBAHYA BİTKİSİ (Dieffenbachia Compacta) 30-40 Cm - 2
DİFENBAHYA BİTKİSİ (Dieffenbachia Compacta) 30-40 Cm - 3

DİFENBAHYA BİTKİSİ (Dieffenbachia Compacta) 30-40 Cm

Yorum Yap
Yorumlar (0)
299,90 TL
Beğen
DİFENBAHYA BİTKİSİ (Dieffenbachia COMPACTA)

Bilinen Difenbahya bitkisinden farklı olarak yaprak rengi farklıdır, 
küçük ve mat yapraklı, yaprağının orta kısımları sarımtırak renkler VE benekleri ile ön plana çıkan farklı bir türdür. 

İç mekan - Salon bitkilerinin en popülerlerinden olduğu gibi bakımıda çok zahmetli olmayan bir bitkidir. 

Gösterişli alacalı yapraklara sahip olması ve bakımının kolay olması sebebiyle dünyanın en yaygın salon bitkilerinin arasında yer alır.

BOTANİK ADI:Dieffenbachia Compacta
FAMİLYASI:Araceae (Arum)
TÜRKÇE ADI:Difenbahya
AÇIKLAMA:Difenbahya alacalı hoş ve gösterişli yaprakları ile evde veya ofis dekorasyonu,büyük odalar, koridorlar, resepsiyon alanları,kapalı teras alanları için uygun bir türdür..Tropikal bir bitki olduğundan Sıcak ,Nemli alanlarda çok daha iyi gelişirler.

IŞIK VE SICAKLIK İSTEĞİ:Çok fazla güneşe ihtiyaç duymazlar sadece bulundukları yerlerde 1-2 saat olsada ışık alması yeterli olur,Soğuklara dayanıklı bir bitkidir fakat ortam sıcaklığı 5 derecenin altına düşmemelidir,özellikle bulunduğu ortam sıcaklığının 5 - 24 derece sıcaklıkta olması gelişimini pozitif anlamda etkiler.

SU İSTEĞİ:Orta seviyede su isteği vardır,Bulunduğu saksıdaki toprak kurumadan sulanması bitki gelişimi açısında çok daha iyi olacaktır.
TOPRAK İSTEĞİ:İyi drenajlı toprakları daha çok severler. 
BİTKİ FORMU:Dikey- eğimli formludur.
BAKIM ÖNERİLERİ:Aşırı sıcak, çok soğuk ve sürekli güneşli alanlarda bırakılmamalıdır, Özellikle yaz sıcaklarında zaman zaman  yaprak kısımlarına su püskültülerek nemlendirilmesi gerekmektedir. Soğuk ve sert hava akımlarının olduğu alanlara alınmamalı fakat zaman zaman hava alan yerleri çok severler.Difenbahya bitkisine İlkbahar ve yaz aylarında Sıvı yeşil bitkiler için besinleri yada tropikal bitkiler için olan sıvı besinlerinden sulama suyuna karıştırarak verirseniz daha sağlıklı bitkiye ve gösterişli yapraklara sahip olabilirsiniz. .

NOT:Difenbahya bitkisi zehirli kategorisinde olduğundan dolayı, Çocuklar ve Evcil hayvanlarınızın yemesi durumunda zehirlenme olabilir,dolayısıyla çok dikkat edilmelidir.
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.