Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 40 ürün bulunmaktadır.

İthal Bitkiler ve İthal Çiçekler

Bitki ve çiçek çeşitleri bakımından ülkemiz oldukça zengin bir yapıya sahip olsa da Fidan Burada olarak dışarıdan ithal edilen bitkileri de satışınıza sunmaktayız.

Dünyanın dört bir yanından size ulaştırabileceğimiz bitkileri yaşadığımız iklime uyarlanmış bakım şekilleri ile uzun yıllarca evinizde, bahçenizde, ofisinizde veya balkonlarınızda canlı tutabilirsiniz.

İthal Bitkilerin Bakımı

Farklı ülkelerden getirilen ithal bitkileri, uygun koşullar sağlandığı taktirde rahatlıkla bahçenizde veya evinizde yetiştirebilirsiniz. Örneğin anavatanı Japonya olan Sikaslar, iç mekan bitkisi olarak da yetişebilir olmasına rağmen dış mekanda daha iyi bir gelişim göstermektedir. Güneşe ihtiyacı olan sikas bitkisi, en hızlı gelişimini hafif ya da yarı gölgeli mekanlardan gerçekleştirir. Sikaslar, bir diğer adıyla Japon Palmiyeleri, toprak konusunda seçici olmasıyla bilinirler. Bu sebeple eğer evinizde bir Japon Palmiyesi yetiştirmek istiyorsanız topraktaki suyu çok iyi bir şekilde emen ve toprağın havalanmasına imkan tanıyan eski tip toprak saksılara Fidanburada.com/saksilar kategorimizden göz atabilirsiniz.

İç mekanda daha iyi gelişim gösteren ithal bir bitkiye sahip olmak isterseniz cennet kuşu bitkisini tercih edebilirsiniz. Güney Afrika kökenli cennet kuşu bitkisi, yaz aylarında çok fazla suya ihtiyaç duyarken kışın verilen su miktarı azaltılmalıdır. Bitki, 6-8 yaşlarına geldiğinde çiçek vermeye başlayacaktır. Mavi, turuncu, siyah ve beyaz çiçek açmak üzere farklı renklerde çiçek veren cennet kuşu bitkisini evinizin her köşesinde dekor tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Bahçelerde sıklıkla tercih edilen sarı bambu da Afrika, Amerika ve Asya’dan getirilen ithal bitkiler arasındadır. Bakımı oldukça kolay olan sarı bambular, 120-130 cm boylarında, bahçenizde serbest çit yapmaya müsait yapıdadırlar

Fidan Burada İthal Bitkiler Çeşitleri

Fidan Burada olarak dilediğiniz her şekilde ithal süs bitkileri, çiçek bitkileri, saksı bitkileri gönderimini kapınıza kadar gerçekleştirmekteyiz. Formium, Sarı Bambu, Japon Sago Palmiyesi, Top Şimşir, Cennet Kuşu gibi bitkilerle dünyanın bir başka ucundan esen bahar rüzgarını evinizde veya bahçenizde hissetmek istiyorsanız ithal bitki türlerimize göz atmayı unutmayın.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.