Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 16 ürün bulunmaktadır.

Schefflera (Şeflera) Beş Parmak Bitkisi

Şeflera Bitkisi  İç mekan - Salon bitkilerinin en popülerlerindendir.
Gold Capella çeşidinin diğerlerinden ayıran en büyük özelliği ise parlak ve yeşil yaprak üzerine sarı-altuni yapraklarıdır.
Özellikle şemsiye ve beş parmağa benzeyen alacalı, parlak yapraklarının gösterişli görünümü ile iç mekanların vargeçilmezidir.
Yaz sıcaklarında zaman zaman  yaprak kısımlarına su püskültülerek nemlendirilmesi gerekmektedir.
Soğuk ve sert hava akımlarının olduğu alanlara alınmamalı fakat zaman zaman hava alan yerleri çok severler.
Şeflera bitkisine İlkbahar ve yaz aylarında yeşil bitkiler için sıvı besinleri yada tropikal bitkiler için olan sıvı besinlerinden sulama suyuna karıştırarak verirseniz daha sağlıklı bitkiye ve gösterişli yapraklara sahip olabilirsiniz. 

Schefflera (Şeflera) Beş Parmak Bitkisi Bakım Bilgileri

  • Sulama rutininizi toprağı kontrol ederek oluşturabilirsiniz. Toprak tamamen kuruduğunda su ihtiyacı oluşmuş demektir. Yaz ve kış mevsimlerinde bu sıklık değişiklik gösterebilir. Yaz aylarında çok fazla suya ihtiyaç duyabileceği gibi kışın bitkiye verdiğiniz su miktarı azaltılmalıdır.
  • Nem ihtiyacını ise arada bir bitkinize duş aldırarak veya yapraklara su püskürterek karşılayabilirsiniz. Su püskürttükten sonra temiz bir bezle silerek neme doymuş bitkinizin yapraklarını aynı zamanda daha parlak bir görünüme kavuşturmuş olursunuz.
  • Toprağı nemli tutmak önemlidir ancak köklerin sürekli su altında kalmadığından emin olunuz. Köklerin fazla suya maruz kalması çürümeye yol açar ve bu gibi durumlarda kök, gövde ve yaprağa su taşıyamadığı için yapraklarda sararma görülmeye başlar. Bu yüzden yaprak sararması görülen bitkilere daha fazla su vermek bitkinizin ölmesine neden olacaktır.
  • Yaz sıcaklarında zaman zaman  yaprak kısımlarına su püskürtülerek nemlendirilmesi gerekmektedir.
  • Soğuk ve sert hava akımlarının olduğu alanlara alınmamalı fakat zaman zaman hava alan yerleri çok severler.
  • Şeflera bitkisine İlkbahar ve yaz aylarında Sıvı yeşil bitkiler için besinleri yada tropikal bitkiler için olan sıvı besinlerinden sulama suyuna karıştırarak verirseniz daha sağlıklı bitkiye ve gösterişli yapraklara sahip olabilirsiniz.
  • Güneşli alanlarda daha iyi gelişirler.
  • Evcil dostlarımız için az miktarda toksik etkilidir. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.