Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 10 ürün bulunmaktadır.

Ayaklı Saksılar

Ayaklı saksı modelleri, dekoratif görüntüleri ve kullanıldıkları alanlara kattıkları şıklık nedeniyle son yılların gözde bir ürünüdür. Bu ürünlerin en önemli avantajı sizi saksı için ayrı bir alan ayırma zahmetinden kurtarmasıdır. Ayaklı saksılar, farklı boyutlarda ve genişlikte üretilir. Bu sayede farklı bitkiler için bu ürünleri kullanmak mümkün hale gelir. Sağlam ve dayanıklı yapısıyla dikkat çeken ürünlerin bir diğer avantajı da çiçekler içindir. Ayaklı dekoratif saksı, bitkilerinizin gün ışığından yararlanmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda ürünü istediğiniz konuma kolayca çevirerek tüm noktalarına gün ışığının ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Hem şıklığıyla hem de kullanışlı yapısıyla dikkat çeken ayaklı saksılık modelleri ev, iş yeri, ofis gibi farklı ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Ayaklı Saksı Modelleri

Ayaklı saksı çeşitleri arasında üretimde kullanılan malzemesine, tasarımına ve yüksekliğine göre değişen farklı ürünler vardır. Bunlar arasında en popüler olanlarından biri metal ayaklı saksıdır. Bu üründe taban şekli kare, daire gibi geometrik biçimlerde olabilir.  Aynı zamanda iki, üç ve dört ayaklı saksı gibi farklı alternatifler de vardır. Ayaklı saksı standı tasarımlarında da metal, ahşap, plastik gibi farklı seçenekler vardır. Daha doğal bir görüntü sunması açısından ahşap modelleri tercih edebilirsiniz. Metal ayaklı çiçeklik ise hem sağlamlığı hem de şıklığı nedeniyle zarif bir seçenektir. Renk olarak da çok sayıda alternatifiniz vardır. Metal ayaklar, siyah ve gold gibi farklı renklerde olabilir. Gold ayaklı saksı özellikle avangard stilde döşenen evler için ideal bir seçimdir. Siyah metal ayaklı saksı ise farklı renk mobilyalarla bir arada kullanılarak uyumlu bir şıklık elde etmenizi sağlar. Ayaklı yuvarlak saksı ve diğer modellerde sunulan renkler de farklılaşır.

Ayaklı Saksı Nasıl Kullanılır?

Gold ayaklı çiçeklik ve diğer renklerde olan modeller, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Model seçiminizi yaparken yetiştireceğiniz bitkinin boyutlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Geniş fakat küçük ayaklı saksı modellerinin içerisinde daha ağır yapıda olan ve daha fazla toprağa ihtiyaç duyan bitkiler konulmalıdır. Bu sayede bitki, köklerini rahatlıkla yayarak gelişimini sağlıklı bir şekilde sürdürür. Suyun fazla kısmını tahliye eden delikler, ayaklı salon saksısı modellerinde bulunmadığı için aşırı sulama istemeyen bitkilerde su miktarı doğru ayarlanmalıdır. Böylece köklerde çürüme, sararma ve solma gibi sorunlar meydana gelmez. Evinizde çok fazla bitki yetiştiriyorsanız, birden fazla uzun ayaklı saksı satın alabilirsiniz. Evinizin bir köşesinde beyaz ayaklı saksı ve farklı renkteki ürünleri kullanarak keyifle zaman geçireceğiniz alanlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Ayaklı Saksı Evlerde Kullanılır mı?

Ayaklı dekoratif metal şık saksı, evler için doğru bir seçimdir. Evinizi daraltmadan bitkilerinizi yetiştirebileceğiniz ve saksı ile uyumlu ayaklarla görsel bir şıklık yakalayabileceğiniz ürünleri, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Küçük çocuklarınız varsa ya da evcil hayvan besliyorsanız, güvenli bir kullanım için yüksek ayaklı saksılar yerine daha kısa ürünleri seçebilirsiniz. Dekoratif görüntüsünü her zaman koruyan dört ayaklı saksı modellerinin dış kısmını nemli bir bez yardımıyla silerek temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Kalorifer, şömine önü gibi sıcak noktalarda ayaklı çiçeklik kullanmak, ürünün ömrünün kısalmasına sebep olabilir. Aşırı sıcak noktalar bitkinizin de zarar görmesine yol açabilir.

Ayaklı Saksı Ofislerde Kullanılır mı?

Ofislerde gerek kalabalık gerekse eşyaların sayısının fazla olması nedeniyle kompakt boyutlarda ürünlerle bitki yetiştirilmesi gerekir. Ayaklı çiçek saksısı çok fazla yer kaplamayan tasarımı ve boyutları ile ofisiniz için de ideal bir üründür. Giriş noktalarına bu ürün sayesinde hoş bitkiler yerleştirerek konuklarınızı güzel bir şekilde karşılayabilirsiniz. Sarmaşık türünde olan bitkileri de ayaklıktan dışarı doğru sarkıtarak uygun bir alanda gelişip güzelleşmesine yardımcı olabilirsiniz. Metal ayaklı dekoratif saksı, çalışma ortamını daha ferah hale getirmenize de yardımcı olur. Saksının içerisinde yetiştireceğiniz birbirinden güzel bitkiler ile negatif ortam koşullarının ve stresin etkisinden arınabilir; kaktüs gibi türlerle yüksek radyasyonun yok edilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ayaklı Saksı Balkonda Kullanılır mı?

Ayaklı balkon saksısı, özellikle bahçesi olmayan evlerde bitki yetiştirmenin en kolay yoludur. Balkonunuzu rengârenk bitkilerle süslemek ve hem açık havada hem de doğayla baş başa bir ortamda vakit geçirmek için dış mekân ayaklı saksı modellerini kullanabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarında ayaklı bahçe saksısı modellerinizi dışarıda tutsanız bile evde beslenen bitkilerinizi kış aylarında kapalı alanlara almanızda fayda vardır. Bu sayede her mevsim yeşil kalan bitkilerinize eşlik eden ayaklı dış mekân saksı ile ferahlığın ayrıcalığını her an yaşamaya devam edersiniz.

Ayaklı Saksı Fiyatları

Ayaklı saksı fiyatlarında cazip seçeneklerden yararlanarak avantaj elde edebilirsiniz. Uygun fiyatlar sayesinde istediğiniz tüm ürünlere aynı anda sahip olabilir ve dekorasyonunuza doğanın ferahlığını katabilirsiniz. Metal gövdeli ayaklı saksılar, dayanıklılığı sayesinde sürekli kullanım için ideal yapıdadır. Bu sayede uzun yıllar aynı ürün ile dekoratif bir şıklık elde etmeye devam edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken eviniz ya da ofisiniz için hangi modelin daha uygun olduğuna karar vermek ve onu sepete eklemektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.