Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 552 ürün bulunmaktadır.

Banyo Bitkileri

Banyo, genel olarak dekorasyon konusunda en çok ihmal edilen yerler arasında yerini almaktadır. Banyo dekorunda bitkileri kullanmak pek çok kişinin aklına gelmeyebilir. Fakat bitkiler, banyoda canlılık katmak için ve canlı bir görünüm sağlamak için kullanılabilmektedir.

Dekorasyon bitkilerinin arasında nemi ve sıcağı seven birçok bitki çeşidi bulunmaktadır. Banyolar, genellikle loş ışığa sahiptir. Ayrıca duş sırasında sıcak ve nemli bir ortama dönüşmektedir. Böyle alanlarda dekorasyon amaçlı kullanılabilen bitkiler tercih edilebilmektedir. Böylece sıradan olan banyonuza şıklık katmanız mümkündür.

Banyo bitkileri, dekorasyonunuzu tamamlamanızda önemli parçalardan birisidir. Bundan dolayı bakımı kolay bitkiler tercih edebilirsiniz. Bunun yanında banyonuzda yetiştireceğiniz bitkiye uygun saksılar alarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bitkiler, artık dekorasyon için banyoda yerini almaya başladı. Banyolar birçok bitkinin yaşaması için oldukça mümkün bir bölümdür. Çünkü nem bitkilerin büyüyüp gelişmesinde oldukça önemlidir. Bitkiler, her zaman evinizi doğal bir yaşam alanına çevirmektedir.

Banyoda Yetişen Bitkiler

Banyonuza şıklık katacak aynı zamanda az ışık alarak yetişen bitkiler oldukça fazladır. Bu bitkilere bakıldığında;

Orkide

Orkide bitkisi, toprak yerine daha çok kabukta yetişen bir bitkidir. Bunun yanında sıcağı ve nemi de oldukça sevmektedir. Banyo, orkide için oldukça iyi bir ortamdır. Banyodaki pencerenizin önüne ışık almayan bölümüne orkidenizi yerleştirerek şıklık katabilirsiniz. Pencere yoksa bile aynanın önüne yerleştirebilmeniz de mümkündür.

Salon Sarmaşığı

Banyo dekorasyonunda en çok tercih edilen bitkiler arasında yerini almaktadır. Salon sarmaşığının bir diğer ismi de pothostur. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan hoşlanmamaktadır. Ayrıca toprağının da kuru kalmasını sevmektedir.

Aloevera

Banyo dekorasyonunda kullanılmasının yanında cilt bakımında da oldukça fazla kullanılmaktadır. Aloevera bitkisi, çok fazla sulamayı sevmemektedir. Saksıda kullanılan toprağı da geçirgen yapıda olması gerekmektedir. Bakımı ise oldukça kolaydır. Aynanın önüne ve daha uygun yerlere konularak banyonuzu canlı ve şık hale getirmeniz mümkündür.

Bambu

Bu bitkiler büyüyüp gelişmek için az ışığa ve bol neme ihtiyaç duymaktadır. Bu sebepten dolayı banyoda kolaylıkla yetiştirebileceğiniz bir bitkidir. Bambu bitkisi, toprağa ihtiyaç duymamaktadır. Vazoya veya bir çakıl içerisine yerleştirerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. İçerisinde bulunan suyu iki haftada bir değiştirmeniz halinde bambunuz büyümede oldukça fark edecektir.

Salon Yaprağı

Bu bitki genellikle dayanıklılığı, güzel ve dekoratif olmasından dolayı tercih edilmektedir. Büyüdükçe dallanmayan bir bitkidir.

Paşa Kılıcı

Banyonuzda dekorasyonda tropik bir ortam sağlarken paşa kılıcı bitkisinden de yararlanabilirsiniz. Bakımı ise oldukça kolaydır. Saksılarında kullanılan hasır ise banyonuza ayrı bir hava katacaktır.

Dua Çiçeği

Banyo dekorasyonunda tercih edilen bitkiler arasında yerini almaktadır. Nemli ortamları sevmesinden dolayı tercih edilir. Yerini sevmesi ile canlı yapraklara sahip olup hoş bir görüntü sağlamaktadır.

İç mekân dekorasyonunda kullanılan bitkiler, şıklığın yanında havayı temizlemek için de kullanılmaktadır. Mekânda bulunan kirleticilerin uzak durmasını sağlar ve hoş olmayan kokuları yok eder. Ayrıca ortamda bulunan stresi de azaltmaktadır. Bu sebeplerden dolayı banyo dekorasyonunda bitkiler kullanmanız gerekmektedir. İç mekân bitkileri genellikle banyoda tercih edilmeyebilir. Fakat nemli ortamda ve sıcakta yetişen pek çok bitki bulunmaktadır. Banyoların dekore edilmesi esnasında bitkilerin kullanılması oldukça önemlidir.

Banyo dekorasyonu, yaşam hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Banyoya bitkiler ile dekore ederek gerekli doğallığı kazandırmak mümkündür. Ancak bu bitkileri tercih ederken sıcağa ve neme dayanıklı bitkiler olması oldukça önemlidir. Aksi bir seçim olması durumunda banyoda dekore edilen bitkiler yaşamını devam ettiremez. Bunun için gerekli araştırmalar yapılmalıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.