Menü
Hesabım
Sepetim
Fidan Burada BİBERİYE (Rosmarinus)
199,90 TL
Sepette %20 İndirim 159,92 TL
Toplam 80 ürün bulunmaktadır.

Çiçekli Bitkiler

Bitkiler, hem iç hem de dış mekanlara güzellik ve tazelik katan güzel kreasyonlardır. Çoğu insan, görsel çekicilik için dekoratif bir öğe olarak iç mekanlarına bitki ve çiçek ekler. Hem küçük hem de büyük ağaçlar, sulu meyveler ve diğer çeşitli bitkiler, evinizin estetiğini artırma gücüne sahiptir. Bu güzel kreasyonlar mekanlarınıza renk, kişilik ve ambiyans katar. 

Çiçekli Bitkiler Nedir?

Çiçekli bitkiler, çoğalmak için çiçek üreten bir tür damarlı bitkilerdir. Meyve içinde tohum üretirler. Çiçekli bitkilerin bilimsel adı kapalı tohumlular olarak adlandırılmaktadır. 64 takım, 416 familya ve bilinen yaklaşık 13.000 cins ile kara bitkilerinin en çeşitli grubunu oluştururlar. Yeryüzünün en gelişmiş ve baskın bitkileridir. Morfolojik olarak ot, çalı gibi değişik formları bulunur. En belirgin özelliği farklılaşmış çiçekleri ve meyveleridir. 

Çiçekli Bitki Çeşitleri

Çiçekler, her biri kendi adı ve sınıflandırmasına sahip binlerce farklı şekil ile renk kombinasyonuna sahiptir. Sarmaşık bitki, mor çiçekli bitkiler, kırmızı çiçekli bitki, sarı çiçekli bitkiler, pembe yapraklı çiçekler, küçük mor çiçekli bitkiler, beyaz çiçekli bitki, çiçekli saksı bitkileri, mor renkli saksı çiçekleri, sarı çiçek açan ağaçlar, küçük çiçekli bitkiler, minik çiçekli bitkileri gibi sizin de benzersiz kişiliğinize hitap eden 400.000'den fazla çiçekli bitki türü vardır.

Size ve zevkinize en uygun bitki türüne ulaşmak için Fidan Burada’nın çiçekli bitkiler kategorisine göz atabilirsiniz

Çiçekli Bitki Fiyatları

En çok merak edilen konulardan biri de çiçekli bitki fiyatlarıdır. Çiçekli bitki fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte belirli bir fiyat biçmek uygun değildir. Fiyat, bitkilerin cinsine, boyuna, dayanıklılığına, rengine, kalitesine, ömrüne, konseptine göre belirlenir. Kısacası fiyatlandırma için birçok unsur mevcuttur.

Tüm bu hususlara değinerek iyi bir çiçek edinmek, hem zaman hem de maddiyat açısından sizi kazançlı kılacaktır.  En iyi ve en uygun çiçekli bitkileri Fidan Burada aracılığıyla temin edebilirsiniz

İç ve Dış Mekan Dekorasyonunun Vazgeçilmezi Çiçekli Bitkilerin Faydaları

Bitki süslemelerine biraz daha yakından bakarsanız bitkilerle yapılan iç dekorasyonun  estetik açıdan hoş bir aranjman yaratmaktan çok daha fazla fayda sağladığını anlayabilirsiniz. Evinizi bitki dekorasyonu ile dekore etmenin ardındaki motivasyonun yanı sıra, bitkilere eşlik eden sayısız fayda vardır.

Evinizin ve ofisinizin her köşesine sağlıklı bir bitki dekorasyonu dozu eklemek için birçok neden bulunur. Mükemmel yerleştirilmiş bir iç mekan bitkisi ya da güzel dekore edilmiş bir kapalı alan, bütün bir odaya hayat getirebilir.  Bitki dekorasyonu, gerilimi ve arka plan gürültüsünü azaltmaya yardımcı olur. Bitkiler, temiz ve sağlıklı bir ortam yaratır, havanın kalitesini, kişinin genel duygusal sağlığını ve esenliğini büyük ölçüde iyileştirir.

İç mekan bitki süslemeleri; çalışmak, dinlenmek ve yaşamak için hoş bir ortam sunarken çeşitli sağlık yararları da vardır.  Estetik değerinin ötesinde iç mekanlarınızı bitkilerle doldurmak, hava kalitesini iyileştirir, havadaki toksinleri azaltır ve duygusal sağlığınızı korumanıza yardımcı olur, konsantrasyonunuzu artırır.

Diğer faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Azaltılmış Stres Seviyesi ve Verimlilik

Yeşile yakın olmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Bitkilerle vakit geçirirken daha az stres yaşarsınız. İstatistikler, hastane etrafında iç mekan bitkileri olduğunda hastalara büyük fayda sağladığını ve çalışanların iç mekan düzenlemesi iyi olan ofislerde daha verimli olduklarını göstermektedir. Bitkilerle ilgili birçok araştırma öğrencilerin yeşil ortamlarda daha iyi performans gösterdiği sonucuna varmıştır. Bitki ve çiçeklerin yeşil rengi ve hoş kokusu zihninizi ve vücudunuzu rahatlatır.

İç çevre düzenlemesine sahip birçok ofis, verimlilikte bir artış ve hastalık izni alan bir çalışanlarının sayısının azaldığını bildirdi. Gür yeşil bitkilerin varlığının baş ağrısı ve yorgunluk gibi küçük sağlık sorunlarını azalttığı da yine bu faydalar arasında.

Bütçe Dostu

Fiziksel mağazalara kıyasla çok sayıda bitkiyi çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Bu çevrimiçi kolaylık, sizi bitki satın almaya yönelten nedenler arasındadır. Dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman ve dilediğiniz bitkiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise bu bitkiler, eğer onlarla ilgilenirseniz size yıllarca göz kamaştırıcı faydalar sağlayacaktır. 

İyileştirilmiş Hava Kalitesi

İç mekan bitki dekorasyon fikirlerinin en popüler avantajlarından biri, iyileştirilmiş hava kalitesidir. İç mekan bitkileri karbondioksiti ve havadaki toz parçacıklarını emmeleri, çevreye oksijen salmalarıyla iyi bilinirler. Yılan bitkileri gibi bazı bitkiler de havadaki zararlı kimyasalları ve toksinleri emer ve soluduğunuz havanın kalitesini korumaya yardımcı olur. Etrafınızdaki güzel bitki ve çiçeklerin varlığı bile ruhunuza tazelik katarak temiz bir çevre hissi yaratır.

Artırılmış Refah Seviyesi

İç ve dış mekan bitkilerini beslemek ve onlara bakmak, duygusal olarak güçlü ve sağlıklı olmanızı sağlar. Ağaçların, çiçeklerin ve iç mekan bitki süslemelerinin etrafında olmak, kendinizi iyi ve gerekli hissetmenize olanak tanır. Doğanın iyiliği ile çevrili olduğunuzda asla yalnız olduğunuzu düşünmezsiniz. Bu durumu stres yönetiminin diğer faydaları ile de birleştirecek olursak, bitkiler genel olarak refahınızı artırmanıza yardımcı olacak gerekli bir şeydir.

Son zamanlarda bitkilere ilgi duyuyor, yaşam alanınızı aydınlatmak istiyor ya da önümüzdeki sezon mekanınızı değiştirmek istiyorsanız evinize hayat getirip renk katmak için Fidanburada.com’un çiçekli bitkilerine göz atmayı unutmayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.