Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 41 ürün bulunmaktadır.

Difenbahya (Dieffenbachia) Bitkisi

Difenbahya seguine ( Dieffenbachia ) bitkimiz tropik kökenli bir bitki olmakta birlikte iç mekanlarda en çok tercih edilen bitki türlerindendir. Diğer adı ağlayan çiçek olan Difenbahya bitkimiz büyük ve iri yapraklarıyla salonları, ofis ve iş yerlerini renklendirir.

Difenbahya (Dieffenbachia) Bitkisi Bakımı

Difenbahya bitkimizde dönem dönem sararan ve çürüyen yapraklar kesilmeli budanmalıdır. Bitkimiz büyüyüp gelişebilmek için güneş ışığına bolca ihtiyaç duyar. Bitkimizin yön olarak güneş ışığını daha fazla alan yaprakları güneşe doğru bir büyüme eğilimi göstermektedir. Bu yüzden belli aralıklarla bitkimizin yönü değiştirilmelidir. Rüzgardan ve esintiden korunması gerekmektedir. Difenbahya bitkimizin su gereksinimi aldığı güneşe bağlı olarak doğru orantılı değişmektedir. Çok güneş aldığı durumlarda çok su az güneş aldığı durumlarda az su ihtiyacı bulunmaktadır. Sıcak aylarda haftada 2 soğuk aylarda haftada 1 sulanması uygundur. Sıcak aylarda yapraklarına su püskürtmek gerekmektedir.

Difenbahya (Dieffenbachia) Bitkisi Türleri

İç ve dış mekan dekorasyonumuzun vazgeçilmez en ünlü bitkilerinden difenbahya, Dieffenbachia seguine (Dieffenbachia maculata), Dieffenbachia amoena ve Dieffenbachia amoena gibi türlere sahiptir. En çok bilinen türü olan Dieffenbachia seguine (Dieffenbachia maculata) yani ağlayan çiçek türü, renkli ve açık yapraklara sahiptir.

Difenbahya (Dieffenbachia) Bitkisi Zehirli Midir?

Ağız yoluyla teması halinde toksik etki bırakabilmektedir. Bu durumlarda konuşma zorluğu, dudaklarda şişlik ve ağrı gibi durumlara neden olabilir.

Difenbahya (Dieffenbachia) Bitkisi Neden Ağlar?

Ağlayan çiçek olarakta bilinen difenbahya bitkimizin yapraklarında dönem dönem su birikintileri yer almaktadır halk arasında bunun nedeni sahibinin ölmesi kaynaklı olsada bilimsel açıklaması terleme yöntemine benzer bir şekilde depolanan suyun yapraklar aracılığıyla dışa çıkarılmasıdır.

Difenbahya (Dieffenbachia) Bitkisi Çiçek Açar mı?

Uygun şartlar ve koşullar sağlandığı taktirde iyi bakıldığı durumlarda difenbahya bitkimiz uzun ömürlü olan çiçek açar. Genellikle sıcak yaz aylarının ortasında bol ve verimli güneş aldığı dönemlerde çiçek açar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.