Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 16 ürün bulunmaktadır.

İç Mekan Süs Bitkileri için Sıvı Gübre

Tüm bitkilerin ışık, su ve besin istekleri birbirinden farklıdır. Fidanburada.com'da satışa sunulan sıvı gübreler, bitkilerin genel ihtiyaçlarına ve çeşitlerine göre geliştirilmiştir. Bitkilerin yaşamlarını sağlıkla devam ettirebilmeleri için düzenli beslenmeye ihtiyaçları vardır. Bitkinizin topraktan, havadan ve sudan alamayacağı birçok bitki besin ihtiyacı elementleri de dışarıdan düzenli olarak gübreleme ile vermek gerekir. Bu nedenle tüm bitkilerinizin sulama suyuna sıvı gübrelerin üzerinde yazan talimatlara göre uygulama yaparak düzenli olarak sıvı gübreleme yapmalısınız.

Sıvı gübrelerin bitkiler üzerindeki en önemli olumlu etkilerinden biri; topraktaki organik maddelerin artışını sağlayarak bitki gelişimine katkı sağlamaktır.  Bitkinin beslenmesi ve sağlıklı gelişimi için gerekli mineral ve iz elementleri bünyesinde barındıran sıvı gübreler yapısı gereği içerisinde bulunan besin maddelerinin bitkiler tarafından kolayca emilimini sağlamaktadır.

Yaz aylarında sulama sabah veya akşam saatlerinde yapıldığı için yine sıvı gübre işlemi de bu saatlerde yapılmalıdır.

Sıvı Gübre Ne işe Yarar?

Sıvı Gübre bitkilerin köklerini güçlendirip, bitki gelişimine katkı sağlar.

Bitkilerin kök gelişimini ve büyümesini destekleyen sıvı gübre çeşitleri, toprağın türünden kaynaklı kimyasal ve fiziksel yapısının dikili olduğu bitkiye uyumlu sağlamasına yardımcı olur. Sıvı gübrelerle sağlanan bu sistem, bitkinin ihtiyacı olan besin maddelerine daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.