Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo
MEKSİKA PETUNYASI ÇİÇEĞİ - RUELYA (Ruellia) - 1
MEKSİKA PETUNYASI ÇİÇEĞİ - RUELYA (Ruellia) - 2

MEKSİKA PETUNYASI ÇİÇEĞİ - RUELYA (Ruellia)

Yorum Yap
Yorumlar (0)
199,90 TL
Beğen

MEKSİKA PETUNYASI ÇİÇEĞİ - RUELYA (Ruellia)

Bakımı kolay, çok fazla isteği olmayan gösterişli mor çiçeklere sahip Meksika Petunyası - Ruelya çiçekleri ile Bahçe,Teras ve balkonlarınızı  şenledirebilirsiniz.

KATEGORİSİ:Çiçekli - Otsu Çalılar
BOTANİK ADI:Ruellia brittoniana
FAMİLYASI:
ANA VATANI:Ana vatanı Güney Amerikadır.
TÜRKÇE ADI:RUELYA
AÇIKLAMA:Herdem yeşil ve trompet şeklinde mor çiçekli bir bitkidir.Çok fazla bakım isteği olmadığından neredeyse tüm şartlarda yetiştirilebilir.Bahar aylarında çiçeklenmeye başlarlar ve neredeyse kış aylarının başlarına kadar sürekli çiçek açarlar.Çiçeğinin rengi Mor'dur. Açan çiçekler çok gösterişli olduğundan kelebek arıları üzerlerine çekerler.Ruellia çiçeğini Bahar aylarında çok fazla budamaktan kaçınılmalıdır,sadece hoş görünmeyen sürgünlere şekil vererek budama yapılmalıdır fakat kış sezonu geldiğinden ortalama 30-40 cm kalacak şekilde budanır bu şekilde ilkbahar gelmesi ile birlikte yayılarak, çok daha canlı sürgünler ve yapraklar oluşacaktır. Ortalama boyları 1metredir.Ruellia brittoniana olarak bilinen tür hızlı büyüme eğilimidedir,fidanın ekilmesinin ardından kısa sürede istenilen formu alabilmektedir.

IŞIK VE SICAKLIK İSTEĞİ:Çok güneşli,yarı güneşli ve gölge tüm alanlarda yetişebilir. -7 dereceye kadar soğuğa dayanıklıdır,Kış Aylarında aşırı soğuk bölgelerde yetiştirilmek istenirse kışın koruma altına alınmalıdır.
SU İSTEĞİ:Orta seviyede su isteği vardır.
TOPRAK İSTEĞİ:Ruellia kumlu ve killi topraklarda daha iyi yetişmektedir.
DİKİM ARALIĞI:Dikim aralıkları uygulama şekline göre değişmektedir.yoğun ekilmesi durumunda bol çiçekli alanlar elde edilir.
BİTKİ FORMU:Ruellia Hızlı gelişir ve Dikey formludur.
HASTALIK VE ZARARLILARI:
PEYZAJDA KULLANIMI:Yaz aylarında ilgi çekici çiçekler ile dikkat çekilmek istenen alanlara,bahçede Mor çiçek cümbüşü istediğiniz ve boşluk doldurulması gereken  alanlara , duvar diplerine, Doğal tarzda bahçelerde,Tropikal bahçelerde,Saksılarda Balkon ve Teraslarda kullanımı uygundur, Cezbedici çiçeklere sahip olduğundan arı ve kelebekleri kendine çeker,Kelebekleri çok seviyorsanız kelebek bahçesi oluşturmakta kullanılabilir.

Teslimat Bilgisi
2 iş günü içerisinde stoktan kargoya teslim edilecektir.
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.