Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 480 ürün bulunmaktadır.

Plastik Saksılı Bitkiler

Plastik saksılar genel olarak çabuk ısınıp soğudukları için bitki kökleri ve saksı içindeki mikroorganizmalar ısı farklılığından etkilenmezler. Plastik saksılı bitki tercih etmenizin size sağlayacağı avantajlara ekleyebileceğimiz en önemli şeylerden biri de plastik saksıların suyu çekmiyor oluşudur. Böylece su sadece bitkilere gider yani tüm suyu toprak emer. Hafif oluşu yer değiştirmelerde sizi rahat ettireceği gibi plastik saksılarınıza ekstra rahatlıkla drenaj deliği de açabilirsiniz.

Kaliteli plastik saksılarınız çizilmelere ve kırılmalara karşı da dayanıklı olacaktır. 

Tüm bu avantajlara rağmen dekoratif saksı seçenekleri çoğumuza daha tercih edilesi gelir. Dilerseniz seçtiğiniz dekoratif saksıya, plastik saksıya dikilmiş olan bitkinizi oturtabilir, bu şekilde de kullanabilirsiniz. 

Eğer kalitesiz bir plastik saksı tercih ederseniz saksı güneş ısısından etkilenip çok çabuk kırılabilir. Sürekli toprak ve saksı değişimi yapmak bitkinizin kök gelişimi için olumsuzluk yaratabilir.

Ayrıca rüzgarlı bölgelerde hafif olan plastik saksılı bitkileriniz devrilme sorunu yaşayabilir buna da dikkat etmekte fayda var.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.