Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 48 ürün bulunmaktadır.

Terracota Saksılar

Terracota saksılar, doğal toprak ve kilden üretilir. Bu sebeple hem çevre hem de bitki dostu saksılardır. Hem iç mekan bitkileri hem de dış mekan bitkileri için kullanıma uygun olan terracota saksılar; büyük, küçük boyları ve farklı renkleri ile her bitkiye uygun saksı modellerini Fidanburada.com aracılığıyla bulabilirsiniz. 

İster dekoratif olarak bitkinizi yerleştireceğiniz ve sizi saksı tabağının görüntüsünden kurtaracak altı delik olmayan modellerimizden, isterseniz de saksı olarak kullanacağınız ve direkt bitkileri dikebileceğiniz drenaj delikli saksı modellerimizi, dilediğiniz renk ve ebatta alabilirsiniz. 

Terracota Saksı Özellikleri 

Bitki ve çevre dostu olan terracota saksılar, hava geçiren bir malzemeden üretildikleri için toprağı havalandırma derdini ortadan kaldırmaktadır. Fazla suyu emerek bitkinin kök sağlığımı korumaktadır. Ancak özellikle yaz aylarında bitkinin toprağının kurumamasına dikkat edilmelidir. 

Terracota saksılar sayesinde bitkiniz rahatça nefes alabilir. Kış aylarında ise bitkilerinizin fazla nemden etkilenmemesi için ara sıra açık havaya çıkarılmaları, gelişimleri açısından daha iyi sonuçlar verir. Özellikle hava sıcaklığının yüksek olduğu şehirlerde yaşıyorsanız mutlaka terracota saksı tercih etmenizi öneririz. 

Ürünlerimiz, uygun şartlarda ve yüksek ısıyla fırınlanmıştır. Bu nedenle kırılma ya da çatlama yapmaz. Sırlı ve sırsız çeşitlerimiz bulunmaktadır. Sırsız çeşitlerimiz, tercih edildiğinde daha fazla suya ihtiyaç duyacağı,  saksının da suyu emeğini göze almak gerekmektedir. Suyu içine hapseden terracota saksılar, ortamın nemini sağlamakta da katkı gösterir. Ancak yine aynı nedenle sırsız modellerin dış mekanda yağmur alan alanlarda kullanılması önerilmez uzun süre nemli kalması bitki kökleri ne zarar vereceği için terracota saksılarımızı dış mekanda kullanmak isterseniz drenaj delikli ve sulu modellerimizi seçmenizi tavsiye ederiz. 

Fidanburada Ayrıcalığı ile Terracota Saksılar 

Terracota saksılar, evinizin yanı sıra ofislerinize de şıklık ve doğallık katacaktır. Yoğun iş temposu arasında bitkileriniz havanızı temizlerken tarikata saksı havayı nemlendirici özelliği ile daha yaşanılabilir bir ortam sağlar. 

Kalitesine oranla son derece uygun fiyatlı olan terracota saksılar, evinizin modern ve doğal havasına eşlik ederken bitkinizin sağlıklı büyümesine de katkı sağlayacaktır. İhtiyacınız olan her modelde ve renkte terracota Saksılarımıza göz atarsanız, Fidanburada.com olarak size özlediğiniz doğayı gönderebiliriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.