Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 378 ürün bulunmaktadır.

Az Işık İsteyen Bitkileri ve Çiçekleri

İç mekanlarda bitki kullanımı oldukça yaygın ve birçok faydası olan bir uygulamadır. Öncelikle iç mekan bitkileri ile estetik anlamda hoş bir tasarım yakalamak mümkündür. Dekorasyon tarzı ne olursa olsun, bitkiler sayesinde iç mekan tasarımında uyum yakalanabilmektedir. Bunun yanı sıra bitkiler, bir ortama daha doğal ve sakinleştirici bir görüntü katmaktadırlar. Böylelikle mekanda bulunan kişilerin yaşam kalitesi olumlu bir şekilde etkilenmektedir. Ancak kimi zaman az ışık alan ortamlarda bitki kullanımından çekiniriz. Çünkü bitkiler sağlıklı kalmak ve hoş görünümlerini korumak için yeterli miktarda ışığa ihtiyaç duymaktadırlar. Az ışık isteyen bitkiler için bu ışık ihtiyacı düşüktür ve düşük miktarda ışık alan ortamlara yerleştirilebilirler. Bu şekilde, aldığı az ışıktan dolayı canlılığını yitiren mekanlara ekstra bir canlılık ve ferahlık katmak mümkün hale gelmektedir.

Bitki kullanımıyla tasarımına canlılık katmak isteyen pek çok kişi az ışık alan mekanlarda bu bitkileri kullanmaktan çekinmektedir. Çünkü düşük ışık seviyesine sahip yerlerde bitkiler genellikle çok uzun süre hayatta kalamaz. Bitkiler, hayatta kalmak için yeterli miktarda su ve ışığa ihtiyaç duymaktadır.

Artık az ışık alan ortamlarda bitki kullanmaktan çekinmek zorunda değilsiniz. Az ışık isteyen salon bitkileri ile her alanda daha estetik bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu tasarım ile daha doğal, rahatlatıcı ve yorgunluğu azaltıcı bir görüntü yaratabilirsiniz. Ayrıca az ışık isteyen bitkiler sayesinde bu ortamı, daha az ışık alan mekanlarda da oluşturabilirsiniz.

Eğer bu bitkilerin neler olduğunu merak ediyorsanız az ışık isteyen salon bitkileri için liste şeklinde bitki isimleri yardımcı olacaktır. Kısaca özetlememiz gerekirse sitemizden edinebileceğiniz, az ışıkta da yaşayabilen bazı bitkiler şunlardır:

 

 

Az Işık İsteyen Bitkiler ile Her Ortamda Ferahlık ve Hoş Bir Tasarım Sağlayın

İç mekan tasarımında yaygınca kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. Bitki kullanımı, bu yöntemler arasında en yaygın olanlarından biridir. Bir mekanın görünümünü önemli şekilde etkilemek için yapay veya canlı bitkilerden faydalanmak mümkündür. Ancak canlı bitkiler söz konusu olduğunda genellikle ortamın çeşitli özelliklere sahip olması beklenmektedir. Örneğin ortamın yeterince ışık alması bu özelliklerden biridir. Bu nedenle çok sayıda kişi az ışık alan ortamlarda bitki kullanarak tasarımlarını zenginleştirmekten çekinmektedir. Fakat az ışık isteyen bitkiler ile ortamda çok fazla güneş ışığına gerek duymadan bitki kullanmak mümkün hale gelmektedir. Bu bitkiler, diğer bitkilere oranla daha az ışıkla da hayatta kalabilmektedir. Bunun yanı sıra bu ortamlarda canlılıklarını ve hoş görünümlerini yitirmeden durabilirler. Böylelikle daha geniş bir kullanım alanına sahip canlı bitkiler olarak dikkat çekmektedirler.

Şimdi siz de kolayca az ışık isteyen salon bitkileri satın alabilirsiniz. Bu bitkileri fazla ışık almayan salonlarda kullanabileceğiniz gibi evin diğer tüm odalarına da yerleştirebilirsiniz. Ayrıca az ışık isteyen bitkiler, yalnızca ev tasarımı için kullanılmamaktadır. Bunun yanı sıra iş yerleri de dahil olmak üzere tüm iç mekanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Böylelikle geniş kullanım alanına sahip bu bitkiler, birçok alana hoş ve ferah bir görüntü kazandırmaktadır. Fidanburada.com üzerinden bu kullanışlı ve dayanıklı bitkileri hemen satın alabilirsiniz. Kolay bir şekilde almak istediğiniz bitkileri sepetinize ekleyebilir ve siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Ardından kısa süre içerisinde bu bitkilere sahip olabilir ve tasarımlarınızda kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.