Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 27 ürün bulunmaktadır.

Barış Çiçeği (Spathiphyllum)

Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde bulunduğu mekandaki havayı temizlediği bilinmektedir.

  • Direkt güneş ışığına maruz kalmaması gereken Spathiphyllum bitkisi aydınlık ortamı sever.
  • Sulama rutininizi toprağı kontrol ederek oluşturabilirsiniz. Toprak tamamen kuruduğunda su ihtiyacı oluşmuş demektir. Yaz ve kış mevsimlerinde bu sıklık değişiklik gösterebilir. Yaz aylarında çok fazla suya ihtiyaç duyabileceği gibi kışın bitkiye verdiğiniz su miktarı azaltılmalıdır.
  • Nem ihtiyacını ise arada bir bitkinize duş aldırarak veya yapraklara su püskürterek karşılayabilirsiniz. Su püskürttükten sonra temiz bir bezle silerek neme doymuş bitkinizin yapraklarını aynı zamanda daha parlak bir görünüme kavuşturmuş olursunuz.
  • Toprağı nemli tutmak önemlidir ancak köklerin sürekli su altında kalmadığından emin olunuz. Köklerin fazla suya maruz kalması çürümeye yol açar ve bu gibi durumlarda kök, gövde ve yaprağa su taşıyamadığı için yapraklarda sararma görülmeye başlar. Bu yüzden yaprak sararması görülen bitkilere daha fazla su vermek bitkinizin ölmesine neden olacaktır.

Halk arasında Barış Çiçeği, Yelken Çiçeği veya Barış Zambağı olarak da bilinen Spathiphyllum Bitkisi canlı ve parlak yaprakları, zarif ve beyaz çiçekleriyle ister ev ortamında ister ofis, iş yerlerinde rahatlıklıkla bakılabilirken birçok salon bitkisi severlerin favori çiçeğidir. Özellikle son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde bulunduğu mekandaki havayı temizlediği bilinmektedir.

IŞIK VE SICAKLIK İSTEĞİ:

Direkt güneş ışığına maruz kalmaması gereken Spathiphyllum bitkisi aydınlık ortamı sever ve uygun ortam sıcaklığı 10-28 derece arasıdır.

 

SU İSTEĞİ:

Toprağının nemini kaybetmesine yakın bol su ile sulanmalıdır.Yapraklarını ise ara ara püskürtme yöntemiyle sulayamak çiçeği canlı tutacaktır.

 

TOPRAK İSTEĞİ:

Mineral bakımından zengin, lifli ve kumlu toprağı olması gereken bir bitkidir.

 

BİTKİ FORMU:

Dikey formludur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.