Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 124 ürün bulunmaktadır.

Büyük Boy Salon Bitkileri

Özellikle yüksek tavanlı ev ve iç mekanlarda tercih edilen büyük boy salon bitkileri yeşile doyuran bir görüntü yaratıyor. Bitki köşelerinin vazgeçilmezi büyük boy bitkilerle bazen boş bir alanda tek başına büyük boy bir bitki ile göz dolduran görüntüler elde edebilirsiniz. Bitki yetiştiriciliği konusunda kendine güveni tam olmayanların tercihi genelde yetişkin ve büyük boy bitkilerden yana olur. Bazen iç mekan dekorasyonlarında tamamlayıcı bazense iddalı ve yaşayan bir hediye seçeneği olabilir.

Aynı zamanda büyük boy iç mekan bitkileri iş yeri tebriği, açılış tebriği gibi özel günlerde de sıkça tercih edilen bitkilerdendir. Birden çok büyük boy bitkinin olduğu bir iç mekanda dev yaprak görüntüleriyle ortama botanik bir hava katarak kendinizi ormandaymışcasına hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Büyük Salon Bitkileri Nelerdir?

Bodur olmayan her türü aslında büyük boy salon bitkilerinden sayabiliriz. Salon bitkileri kategorisindek bitkilerin çoğu doğal ortamında metrelerce yüksekliğe ulaşabiliyor. Ancak iç mekanlarda bitkilerin doğal ortamlarındaki iklimi onlara sağlayabilmek pek mümkün olmuyor. Bitkilerin boyları tavanları zorlayacak seviyelere gelince de zorunlu bir budama işlemi bizi bekleyebilir. Salonn bitkileri seçerken gösterişli olması, dev yapraklara sahip olması ve dolgun formda olması sizler için önemliyse bu kategorideki bitkilerimiz tam sizlere göre demektir.

Gözünüze ve dekorasyonunuza hitap eden dev bitkinizin bir de bakımı kolaysa işte o zaman keyfi katlanıyor.

Kauçuk, deve tabanı, ficus benjamin bitkisi, yuka bitkisi, avize çiçeği, dracena marginata, areka palmiyesi, starliçe nicolai, strelitzia reginae gibi daha birçok çeşit mevcuttur.

Bu bitkilerin çoğunun bakımları oldukça kolaydır. Üstelik aralarında havayı temizleme özelliğine sahip olanlarda var. Yani bitkiniz hem göz doldurup sizi bakımıyla fazla yormayacak hem de bulunduğunuz havayı iyileştirmeye katkı sağlayacak.

Bitkiler iyi ki varlar:)

Büyük Salon Bitki Türleri

Yuka Bitkisi: Odunsu gövdeli bitkilerin en sevilenlerinden Yuka, ihtişamı ve iri sivri yapraklarıyla oldukça gösterişli bir türdür. Direkt güneş ışığını sevmezler ancak bulundukları ortamın havası ferah ve aydınlık olmalıdır. Toprak tamamen kurumadan sulama önerilmez. Yuka Bitkinizin dikili olduğu saksı altı mutlaka delik olmalıdır ki sulama esnasında fazla suyunu aşağıdan tahliye edebilsin. Böylece saksıdan biriken suyun kök çürümesine sebep olmasının da önüne geçmiş olursunuz. Yuka Bitkisinin toksik etkisi de yoktur. Üstelik tek gövdeli yuka, iki gövdeli yuka, üç gövdeli yuka, dört gövdeli yuka, beş gövdeli yuka gibi seçenekleri de bulunur. 

Para Ağacı Çiçeği - Pachira: Odunsu gövdelerden sayabileceğimiz pachira para ağacı da örgülü gövde seçeneğiyle bulunduğu ortamın en şık bitkisi olmaya aday. Doğrudan güneş ışığını sevmeyen pachira'nızı pencereden uzak yarı gölge havadar bir yerde tutabilirsiniz.

Devetabanı Bitkisi: Delikli karakteristik yapraklarıyla günümüzde en popüler bitkiler arasında yerini almıştır. Monstera Deliciosa bitkisi aslında sarkan formda bir bitkidir ancak doğal ortamında metrelerce yüksekliğe tırmanabilir. Dolayısıyla iç mekanlarda da bunu destek çubukları, yosun sopalarla rahatlıkla sağlayabiliriz.

Areka Palmiyesi: Bulunduğu havayı temizleme özelliğine sahip olan areka palmiyesi çok fazla tercih edilen oldukça popüler bir salon bitkisi seçeneğidir. Soğuk ya da sıcak hava akımlarına maruz kalmamalıdır. Nemli ortamları sever. Suyu seven bir bitkidir yaz aylarında bolca, kış aylarında ise toprağı kurudukça sulamanızda fayda var. Tropikal bir palmiye görüntüsü sizi çok memnun edecektir.

Starliçe Bitkisi: Dev yaprakları ve büyüme formu gereği gelmiş geçmiş en ihtişamlı en gösterişli büyük bitkilerden biridir. Tek başına bile bir köşede tüm dikkatleri üzerine kolaylıkla çekebilecek kadar güzelliğe bir o kadar da zarifliğe sahip iç mekan bitkilerinin vazgeçilmezi, en sık tercih edilen hediye seçeneğidir. Beyaz Cennet Kuşu adıyla da bilinir.

Büyük Salon Bitkileri Kullanım Alanları

Ev, ofis, iş yerleri, restorant ve cafeler, güzellik salonları, işletmeler ve aklınıza gelebilecek tüm iç mekanlarda büyük salon bitkilerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Aynı zamanda uygun iklim koşuşllarını sağladığınız balkon, teraslar ve bahçelerinizde de oldukça rahat bakabilirsiniz. Salon bitkileri adından da anlaşıldığı gibi iç mekanlarda yer almalıdır. Oda sıcaklığında, iyi bir bakımla birlikte hızlıca gelişim gösterecekler.

Büyük Salon Bitki Fiyatları

Fidanburada.com olarak bitki alışverişlerinizde yüzlerce çeşidi sizlere en uygun fiyatlarla sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.