Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 2368 ürün bulunmaktadır.

İç Mekan Süs Bitkileri

İç mekan süs bitkileri sayesinde evinizi ya da ofisinizi adeta bir iç mimar eli değmiş kadar güzelleştirmek mümkündür. Dekorasyondaki, estetik bütünlük ilkesini, iç mekan süs bitkileri ile tamamlayabilmek oldukça kolay bir yöntemdir. Bu sebeple, her zevke ve bütçeye uygun çeşitleri ile iç mekan süs bitkileri, dekorasyonun olmazsa olmazıdır. İç mekan çiçekleri, yapraklı süs bitkileri, tropikal salon bitkileri gibi kategorilere ayrılan iç mekan süs bitkileri ile ofisinize, evinizin her odasına, hatta banyo veya mutfağınıza baharı getirebilirsiniz.

İç Mekan Süs Bitkileri Nelerdir?

İç mekan süs bitkileri, kapalı ortamda yetiştirilmeye müsait ve gerekli bakımları yerine getirildiğinde canlılığını sürdürülebilen dekoratif bitkilerdir. Bonsai, az ışık isteyen bitkiler, ofis bitkileri, salon bitkileri, banyo bitkileri, dekoratif saksılı bitkiler, mini bitkiler, sarkan bitkiler, havayı temizleyen bitkiler, evcil hayvan dostu bitkiler ve bakımı en kolay bitkiler ile iç mekanlarınızı, Fidanburada.com farkıyla her zevke ve kullanımı uygun iç mekan süs bitkileri ile canlandırabilirsiniz.

İç Mekan Süs Bitkisi Tercihlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev veya ofis gibi iç mekanlarda kullanacağınız iç mekan süs bitkilerini tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir çok önemli husus vardır:

Bitkiyi kullanacağınız mekanın, ışığı ne derece gördüğü de ışık gerektiren veya gerektirmeyen bir iç mekan süs bitkisi tercih etmenizde belirleyici olmalıdır. Örneğin az ışık olan bir iç mekanı, süs bitkisi ile tamamlamak istiyorsanız, yetişmesinde direkt güneş ışığı gerektirmeyen mor telgraf çiçeği, kaletya, areka palmiyesi gibi bitkileri tercih edebilirsiniz.

Güneş ışığı, aynı zamanda ortamın ısı seviyesini de etkileyeceğinden tercih edeceğiniz iç mekan süs bitkisinin, sevdiği ısı miktarını da araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bazı iç mekan süs bitkileri canlı kalabilmek için yoğun bir bakım ve çaba isteyebilirler. Bu tarz yoğun bakım gerektiren hassas bitkileri, özellikle hobi olarak doğa ile ilgilenmeyi seviyorsanız tercih etmenizde fayda vardır.  Gündelik yaşam içerisinde iç mekan süs bitkilerinizin bakımı için özellikle bir vakit harcamak istemiyorsanız, pile ya da kaktüs gibi bakımı en kolay bitkileri tercih edebilirsiniz.

İç mekan süs bitkisi satın almayı düşündüğünüz evinizde kedi ya da köpek gibi yaprakları yiyebilme ihtimali bulunan evcil hayvanlarınız var ise bu durumu göz ardı etmemenizi öneririz. Hiçbir şekilde toksik etkisi olmayan evcil hayvan dostu bitkileri Fidan Burada’da bulabilirsiniz.

En Çok Beğenilen İç Mekan Süs Bitkileri

Ev veya ofis gibi iç mekanınızda, süs bitkileri sayesinde doğal ve hoş bir dekoratif bütünlük yakalamanız çok kolaydır. Her boyutta ve rengarenk iç mekan süs bitkilerini, kendi zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Radyasyon emici kaktüs, mini pembe telgraf çiçeği, deve tabanı, askılı kurdele çiçeği, yuka bitkisi ve difenya bitkisini Fidanburada.com'da en çok beğenilen iç mekan bitkileri olarak sıralamamız mümkündür. Daha bir çok farklı bitki türleri ile Fidanburada.com sizler için hazırlandı.

Salon Bitkileri

İç mekan bitkileri, havaya sağladığı katkı nedeniyle hayatımızda bir çok yerde kullanılmaktadır. Kullanılan alanlara göre farklı boylarda olabilmektedirler. Uzun boylu iç mekan bitkileri genelde yerlerde kullanılırken, kısa boylu iç mekan bitkileri ise masalarda, sehpalarda ve çiçekliklerde kullanılır. İç mekan bitkileri havayı temizlemenin yanı sıra havadaki tozları ve mikro alerjenleri de kendi üzerine toplayarak daha sağlıklı bir yaşam hava kalitesi sağlar. Aynı zamanda kaliteli hava ve görsel zenginliğin, psikoloji üzerinde de olumlu etkileri vardır. Bu nedenle iç mekan salon bitkileri sayesinde kendinizi çok daha iyi hissedebileceksiniz.

Bonsailer

Bonsai, ılıman iklim bitkisidir bu sebeple aşırı sıcak ve soğuk havalardan hoşlanmazlar. Ayrıca topraktaki besinleri hızlı tükettiği için yılda bir kez toprağını değiştirebilir ya da sitemizde bulunan bitki besinleri ve gübre çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.

Bonsailer, genelde dış mekan bitkisi olmakla birlikte iç mekanlara da uyum sağlamaktadırlar. Bakımının ve budamasının ilkbahar sonu ve yaz başında yapılması bitki için daha sağlıklıdır. Nemli topraklardan hoşlanan bonsailerin, özellikle yaz aylarında toprağı sık kontrol edilmeli, nemli kalmasına özen gösterilmelidir. Bonsai saksısının büyük ve derin olması kök ve gövde gelişimi açısından önemlidir. Köklerinden çıkan yeni sürgünler ile çoğaltılma yapılabilmektedir. Direkt güneş ışığı sevmeyen bonsailer, oda sıcaklığında su ile sulanmalıdırlar.

Sarkan Bitkiler

Sarkan bitkiler, kireçli sulardan hoşlanmadıklarından içme suyu ya da kaynamış ve soğutulmuş su ile sulanmalarında fayda vardır.  Aynı zamanda yeni sürgünlerin herhangi bir eşyaya teması, sürgünün uzamasını yavaşlatır. Bu sebeple sarkan bitki ve çiçekleriniz için özgürce uzayabilecekleri bir yer seçmeniz önemlidir.

Sarkan bitkiler direkt olarak gün ışığına maruz kalmamalılardır. Fidan Burada olarak sarkan iç mekan bitkilerinin satışını, askılı biçimde görsel şölen sunan saksıları ile birlikte de gerçekleştirmekteyiz. İster normal saksı ile ister askılı saksı ile birlikte satışınıza sunulan askılı bitkilerimizi, dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

Banyo Bitkileri

Banyolar, nemli ve fazla ışık almayan ortamlardır. Şık ve dekoratif bir görünüm sağlamak için banyonuzu ışıktan hoşlanmayan bitkiler ile dekore edebilirsiniz. İşte göze hoş gelecek bir banyo dekorasyonu için ışıksız ortamda yetişebilen banyo bitkileri:

  • Çin Herdemyeşili
  • Zamia Bitkisi
  • Kurdele Çiçeği
  • Paşa Kılıcı
  • Draçena
  • Kaletya
  • Barış Çiçeği

Banyoda yetişen bitkiler genelde dayanıklı bitkilerdir bu sebeple yetiştirilmeleri ve çoğaltılması kolaydır. Ancak bu bitkileri ara sıra gün ışığına çıkarmak daha iyi gelişmelerini sağlayacaktır. Bahar aylarında, banyo bitkinizi pencere önüne koyarak bitkinizin canlılığını korumasını sağlayabilirsiniz.  Örneğin paşa kılıcı, banyo ortamını en seven ve banyo ortamında en güzel gelişim gösteren bitki türüdür. Siz de banyonuza bir renk ve güzellik katmak isterseniz Fidan Burada üzerinden paşa kılıcı satın alabilirsiniz.

Farklı boy ebatları ve farklı saksı türleri ile uygun fiyatlı olarak satın alabileceğiniz banyo bitkileri, aynı zamanda havayı temizleyen bitki türleridir. Banyo gibi fazla havadar olmayan alanlar için banyo bitkilerinin büyük bir gereksinim olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Fidan Burada İç Mekan Süs Bitkileri

Fidan Burada sayesinde size uygun bir iç mekan süs bitkisini mutlaka bulacaksınız. Ev dekorasyonunuza bir canlılık, evinize renk katmak ve dört mevsim baharı yaşamak için bize ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.