Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 488 ürün bulunmaktadır.

Bakımı Kolay Bitki ve Çiçekler

Evlerinizi çiçeklerle renklendirmek istiyorsanız, bakımı kolay çiçekler içinden bir seçim yapabilirsiniz. Uzun süre dayanıklı, kuruması neredeyse imkansız olan bakımı kolay ev bitkileri, doğayı iç mekana taşımak ve kendi küçük ormanınızı yaratmak için oldukça iyi bir fikir olacaktır. Evde bakımı kolay çiçekler ile iç mekanlarınızı ve balkonlarınızı renklendirmenin harika bir yolunu bulmuş olacaksınız. Fidan Burada ile hem ruh halinize hem de evinizin havasını değiştirmeye yarayacak bitkilerle buluşmanın tam zamanı!

Para Ağacı

Bakımı kolay saksı çiçekleri içinde yer alan Pachira Aquatica, para ağacı olarak da adlandırılır. Oldukça gür, etli, parlak yeşil renkte yapraklarıyla bilinir. Para çiçeği, güneşi çok sever. Büyümesi için orta derecede su vermek yeterlidir.

Paşa Kılıcı (Sansevieria Trifasciata)

Bakımı kolay salon bitkileri içinde en çok tercih edilen Paşa Kılıcı çiçeği, son derece sert yaprakları ile bilinir. Kötü şartlarda bile yaşamını sürdürebilir ve çok az sulanması yeterlidir. Bakımı oldukça kolay olan bu bitkinin en önemli avantajı, hava temizleme özelliğine sahip olmasıdır. Paşa kılıcı, gün boyunca oksijen depolar. Gece olduğunda ise bu oksijeni serbest bırakır. Bundan en iyi yararlanmanın yolu yattığınız alana yerleştirmenizdir. Paşa kılıcı, çok mutlu olduğunda bazen tabanından güzel kokulu bir çiçek verir.

Zamia Bitkisi (Zamioculcas Zamiifolia)

Zamia bitkisi, Doğu Afrika’ya özgü bir bitkidir. Evlerde parlak yeşil rengi ile muhteşem bir görüntü verir. Bu bitki, kısmi ışık ya da tam gölgeyi sever. Bu nedenle az ışığa sahip bir ev için kolay bakılan çiçekler içindedir. Solmuş yapraklarını ayıklamak dışında hiçbir budamaya ihtiyacı yoktur. Gölgeli ve nemsiz ortamda tutulduğunda ve ara sıra sulandığında oldukça mutlu olur.

Salon Yaprağı Çiçeği (Aspidistra Elatioru)

Dayanıklı oluşu ile bilinen bir bitkidir. Salon yaprağı çiçeği, evde düzensiz sulamaya dayanıklı olduğu için evde kolay bakılan çiçekler içinde yer alır. Hemen hemen her ışık seviyesinde yaşayabilir. Bu zarif bitki soğuğu sevdiği için kaloriferlerden uzak tutulmalıdır.

Deve Tabanı (Monstera Deliciosa)

Bakımı için hiçbir özen gösterilmese de çok uzun yıllar yaşayabilen bir bitkidir. Bakımı kolay salon çiçekleri içinde yer alan devetabanı, olumsuz şartlara dayanıklıdır. Deve Tabanı, en çok aranan ev bitkilerinden biridir. Bitkinin parlak kalp şeklinde yaprakları her evin salonunu süsleyebilir. Hafif bir sulama ile pek çok ışık koşulunda gelişimini sürdürebilir.

Kurdele Çiçeği (Chloroghpum Comosum)

Bakımı kolay ev çiçekleri içinde klasik bir ev bitkisidir. Kurdele çiçeği, küçük ortamlarda bile şık görünüm vermesi ile ünlüdür. Neşeli görüntüsü ile dikkatleri üzerine toplayan kurdele çiçeği, ev içinde her alan için uygundur. Sulamayı unutan kişiler için en ideal bitkilerden olduğu söylenebilir. En iyi gelişimi kısmi ışık aldığında verir.

Madagaskar Dragon Ağacı (Dracaena Marginata)

Mini bir palmiye ağacı görüntüsüne sahip olan Madagaskar Dragon Ağacı, tropikal bir hava yaratmak isteyenler için harika bir seçimdir. Evde bakımı kolay bitkiler içinde olan Madagaskar Dragon Ağacı, zarif uzun kılıca benzer yapraklara sahiptir. Bu bitki, nemi sevdiği için banyoda da tutabilirsiniz. Harika bir hava temizleyicidir. Sulama ihmal edildiğinde dayanıklılığı ile bu durumu tolere edebilir. Yani banyo bitkileri arasında da düşünülebilir.

Açelya

Bakımı kolay balkon çiçekleri arasında yer alan açelya, zarif görüntüsü ile dikkat çeker. Güneş ışığı alan balkonları çok seven bu çiçek, rüzgar karşısında dirençlidir. Karlı havalarda ise iç mekanda kalması gerekir. Gölgeyi ve nemi sever. Bakımı kolay olan çiçekler içinde olan açelyanın büyüme süreci uzundur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.