Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 1120 ürün bulunmaktadır.

Toprak Saksılı Bitkiler (Terra Cotta Saksılı Bitkiler)

Bitki yetiştirirken göz zevkimize veya dekor uyumluluğu sebebiyle saksı seçimlerimize dikkat ederiz. Toprak saksılar günümüzde bitkilerle beraber en çok tercih edilen saksı çeşitlerindendir. 

Bunun öncelikli sebebi olarak doğal bir malzeme oluşu ve bu saksıların doğaya dönüşü mümkün olduğu için diyebiliriz. Toprak saksıları doğa eritebilir.

El yapımı toprak saksılar oldukça şık ve elit bir görünüme sahiptir. Üstelik eskidikçe de rustik bir görünüme bürünüp vintage bir hava katabilir kendine.

Kaliteli bir dış izolasyon sağlayabildiği için bitkileri ısı farkından koruyabilmeleri de toprak saksıların tercih sebebidir. 

Toprak Saksılı Bitkiler Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Toprak saksılar suyu çekip emebildiğinden bitkilere verilen su miktarını ona göre ayarlamakta fayda var. Bir süre alışana kadar takip gerektirebilir. 

İyi fırınlanmamış kalitesiz bir toprak saksı zamanla rengini yitirebilir. Toprak saksılı bitkiler seçerken saksı kalitesine dikkat etmek gerekir.

Plastik veya hasır saksılara göre toprak saksılar darbelere karşı daha güçsüzdür. Kırılma riski vardır. Dikkatli olmakta fayda var.

Özellikle büyük boy terra cota toprak saksılı bitkiler ağır olacağından yer değiştirmesi zordur. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.