Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 529 ürün bulunmaktadır.

Fidanburada Ev Hediyesi Önerileri

Yeni ev alanlar ya da evine ilk defa gittimiz birine hediye almak, hediye götürmek bizim kültürümüzde güzel bir yere sahiptir. Ev dekorasyonuna da katkı sağladığımız bu hediyeleri seçerken özenli davranırız. Evler için hatıra bırakacak seçimler yapmak, aksesuarlarla ortama yeni havalar katmak ya da bitkilerle yeni tarzlar yaratmak herkes için eğlenceli. Ev hediyesi ararken de ilk akla gelen aslında çiçekler, bitkiler oluyor. Eve uygun bitki seçimleri yapmak konusunda da sizlere yardımcı olabiliriz. Bitkiyi dekoratif bir saksıyla tercih etmek hediyenizi biraz daha şıklaştırabilir. Ya da alternatif olarak hediye alacağınız kişinin evini daha önceden gördüyseniz işiniz daha da kolaylaşacaktır. Ev sahibinin evklerini göz önünde bulundurarak en güzel ev bitkisini bulabilirsiniz.

Ev hediyesi için bitki seçerken hangi bitkiyi almanız gerektiğine karar vermek zor oluyorsa evin dekorasyon tarzından ya da hediye alacağınız kişinin yaşam tarzından yola çıkabilirsiniz. Bu sayede hem kendi seveceği hem de tam olarak eve yakışır bir bitki hediye alabilirsiniz. En doğru bitkiyi ev hediyesi olarak seçmek için Fidanburada'nın önerilerine bir göz atın:

Ev Hediyesi için Salon Bitkisi Nasıl Seçilir?

Hediye alacağınız kişinin yaşam tarzı veya hediye alacağınız evin tarzını biliyorsanız işiniz aslında çok kolay. Yine de ev bitkisini hediye olarak seçerken evin hangi odasında kullanılacağına, evin hangi odasında duracaksa o odanın ne kadar ışık aldığına, karanlık olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Ama ev ve ortamın yaşam alanı hakkında çok da bir fikriniz yoksa daha genel, her ortamda büyüyebilen bitkileri seçmekte fayda var. Siz de ev hediyesi için bitki seçerken aşağıdaki başlıklardan yararlanıp özenli bir hediye seçmiş olabilirsiniz.

Karanlık Evler için Az Işık İsteyen Bitkiler

Evinin dekorasyonunda belli bir tarzı olan biri için seçim yaparken işleri kolaylaştırıyor Ancak bazen tarz sadece seçim konusunda yeterli kalmıyor. Özellikle söz konusu bitki seçimi ise. Az ışık alan bir eve hediye alınacaksa ya da ışık almayan alanda kullanılacaksa incelemeniz gereken Az Işık İsteyen Bitkiler Kategorisi için tıklayın. Bu kategorideki bitkiler az ışıkta da yaşayabilirler. Ev kolidorlarında, merdiven altlarında da tercih edilebilir.

Ev Sahibine Göre Ev Hediyesi

Hediye alacağınız kişinin evini daha önce görmemiş olabilirsiniz ancak o kişiyi tanıyorsanız hediye bitki seçmek sizin için yine kolaylaşabilir. Örneğin bitkilerle arası iyi sadece dekoratif havası için değil gerçekten bakmaktan keyif duyan biriyse her bitkiyi tercih edebilirsiniz demektir. Ancak bitkisiz yapamayan ve aynı zamanda bakımı konusunda çok da başarılı olamayacak ya da hayat tarzı çok evde vakit geçirmeyen biri ise bakımı kişiyi zorlamayan bakımı kolay bitkiler kategorisine göz atabilirsiniz. Bakımı En Kolay Bitkiler Kategorisi için Tıklayın. 

Yeni Evlenenler İçin Ev Hediyesi

Yeni evlilerin en sona bıraktığı ev aksesuar gruplarından biri de bitkilerdir. Önce mobilyalar gelir, ev bütünüyle ortaya çıkar ve bitkiler için uygun köşeler, yerler tespit edilir. Yani yeni evli bir çift doğal olarak kafasında bir düşünce varsa da satın alma olarak en sona bitkileri bırakabilir. Bu yüzden yeni evli bir çiftin evine yaşayan bir hediye götürmek onları eminiz çok mutlu edecektir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.