Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 1100 ürün bulunmaktadır.

Ofis Bitkileri

Ofis bitkileri, çalışma ortamlarını daha güzel ve iç açıcı hale getirmenin en iyi yoludur. Çalışma ortamında dikkat dağınıklığına yol açan gürültü, kalabalık, ışık yetersizliği ya da ergonomik olmayan çalışma alanları gibi pek çok faktör vardır. Bu nedenle odaklanmayı kolaylaştıran farklı bitkileri ortamda bulundurmak, çalışma performansını artırmak açısından işe yarayabilir. Ofis çiçekleri olan bitkiler ile daha renkli bir havaya bürünür. Bu nedenle her mevsim üzerinde çiçeği bulunan ya da dönem dönem çiçek açan türleri tercih edebilirsiniz.

Seçiminizi doğa tarafından size sunulan armağanlara ne derece iyi bakacağınıza göre yapmalısınız. Bakım için ayıracak çok fazla vaktiniz yoksa daha az sulanan ve toprak değişimine ihtiyaç duymayan türleri tercih edebilirsiniz. Her zaman yeterli ihtimamı göstereceğinize inanıyorsanız, tercih edebileceğiniz bitki sayısı bir hayli fazladır.

Büyük Ofis Bitkileri

Ofisiniz yeterince genişse büyük ofis bitkileri tercih edebilirsiniz. Bu bitkiler arasında deve tabanı, barış zambağı, bambu, areka bitkisi ve ficus bitkisi vardır. Türlerine göre her bitkinin farklı bakım ihtiyaçları vardır. Büyük ofis çiçekleri tam bir aksesuar niteliği taşır. Geniş yapıda oldukları için masaların üzerinde kullanılmasalar da köşe noktalarda şık bir duruş sergilerler.

Devetabanı

Evlerde sıklıkla görmeye alışık olduğunuz deve tabanı, ofis için de iyi bir seçimdir. Bakımı doğru yapıldığı sürece görselliğini korumaya devam eden devetabanının çok fazla sulanmaya ihtiyacı yoktur. Gün ışığından mahrum kalmaması gerekir. Aynı zamanda sararan yaprakları belirli aralıklarla budanmalıdır. Deve tabanına haftada bir kere su vermeniz yeterli olur. Her defasında aynı miktarda su vermek için sabit bir su kabı belirleyebilirsiniz.

Barış Zambağı

Ofiste bakılacak çiçekler konusunda araştırma yapanlar için ideal türlerden biri de barış zambağıdır. Yılda iki defa çiçek açan bu bitki, yeşil ve beyazı buluşturan görsel bir şölen sunar. Düşük sıcaklıklara uyum sağlama konusunda gösterdiği başarı nedeniyle tercih edilen barış zambağını aydınlık bir alana koymalısınız. Toprağının sürekli nemli kalması gereken bu bitkiyi çiçeklenme döneminde daha az sulayabilirsiniz. Toprak tamamen kuru kaldıktan sonra sulama yaparak ve biraz daha karanlık ortamlarda saklayarak çiçeklenme sürecini daha kolay hale getirebilirsiniz.

Bambu

Bambu, ince ve uzun yapılı bir bitki olarak kullanıldığı ortama zarafet katar. Yetiştirmesi diğer büro çiçeklerine nazaran biraz daha farklı olan bu bitkiyi hem saksı da hem de suda büyütebilirsiniz. Bambu ofis çiçeğini suda yetiştirmek için yapmanız gereken ana gövdede yer alan sürgün kısmından bir parça alarak köklenmesini beklemektir. Köklendikten sonra su dolu bir vazoda ya da topraklı bir saksıda yetiştirilir.

Areka Bitkisi

Areka bitkisi, diğer adıyla areka palmiyesi bulunduğu ortamda insan sağlığı için faydalı etkiler ortaya çıkarır. Hava nemlendirme etkisi sunan areka bitkisi, özellikle kış aylarında kaloriferlerin etkisiyle oluşan hava kuruluğunu giderir. Canlı ofis çiçekleri içinde kötü havayı emmesi ile de bilinen bu çiçeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi için güneş alması gerekir. Bunu sağlamak için saksının yönü zaman zaman değiştirilmelidir. Haftada iki kez areka palmiyesini sulamalısınız. Havaların soğuk olduğu bölgelerde ise haftada bir sulama yeterlidir. Bu noktada toprağı sağlıklı tutmak önemlidir. Damla sulama ve yapraklarına su sıkma yönteminden yararlanmanız halinde bitkiniz daha sağlıklı bir şekilde büyür.

Ficus Bitkisi

Ofis saksı çiçekleri arasında ağaca benzer gövdesiyle dikkat çeken ficus bitkisi, ani hava değişikliklerinden olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle rüzgârdan korunmalı, kalorifer önüne konulmamalı ve klimalardan uzak tutulmalıdır. Sulama işlemi ise toprağın yüzeyi tamamen kuruduktan sonra yapılmalıdır. Suyun dinlendirilmiş olmasına dikkat etmeniz halinde ficus bitkisi, muhteşem görselliğiyle her zaman ofisinizi süslemeye devam eder.

Kokulu Ofis Bitkileri

Kokulu ofis bitkileri, özellikle masasında güzel kokularla buluşmak isteyenler için idealdir. Bu bitkilerin güzel kokularından yararlanmak için çok büyük saksılara ihtiyacınız yoktur. Masanızın üzerine yerleştireceğiniz küçük bir saksı ile her zaman size kendinizi iyi hissettirecek kokularla buluşabilirsiniz. Bunun için lavanta tercih edebilirsiniz.

Çiçek Açan Ofis Bitkileri

Yılbaşı çiçeği, Atatürk çiçeği ve telgraf çiçeği gibi türler; masalarınızın üzerinde renkli bir görüntü ortaya çıkarır. Ofis süs bitkileri arasında narin görüntüsü ile ön plana çıkan yılbaşı çiçeği, yoğun ilgiden pek hoşlanmaz. Bu nedenle yapraklarına dokunmanız ya da çok fazla onu hareket ettirmeniz hoşuna gitmeyebilir. Yılbaşı çiçeği, öyle her toprakta da güzelliğini size sergilemez eğer kumu iyi değilse yapraklarını hemen soldurmaya başlar. Bu gibi durumlarda hemen kum değişimi yaparak ya da takviyelerle bitkinizi sağlığına kavuşturabilirsiniz. Atatürk çiçeği ise toprak seçimini yumuşak olanlardan yana yapar. Suyun akışını sağlamak için delikli saksı kullanılması daha sağlıklıdır. En güzel ofis çiçekleri arasında yer alan bu bitkiyi masanızın üzerine ya da kitaplıkların raflarına güneş görecek şekilde koymalısınız. Telgraf çiçeğini ise türüne göre güneşe maruz bırakmalısınız. Yeşil yapraklı olan türün güneş görmesine gerek yoktur. Diğer türler ise güneşi bir hayli sever.

Küçük Ofis Bitkileri

Ofis masası çiçekleri arasında oldukça küçük yapıda olanlar da vardır. Bunların başında kaktüs gelir. Kaktüs, ortamda oluşan radyasyonu emmesi nedeniyle de ofisler için iyi bir seçimdir. Canlı ofis çiçekleri içerisinde her zaman popülerliğini sürdüren kaktüs ile daha sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Ofis için çiçek olarak küçük bir tür arıyorsanız mini Çin para bitkisini de tercih edebilirsiniz.

Ofis Bitkileri Fiyatları

Ofis çiçekleri fiyatları noktasında size cazip fırsatlar sunan Fidanburada.com ile iş yerinizi istediğiniz bitkilerle süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda sevdiklerinize hediye olarak da ofis masa çiçeklerini sunabilirsiniz. Birbirinden farklı birçok seçenek sunan Fidan Burada’yı tercih ederek siz de doğayı ofisinize taşıyabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.