Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo Ücretsiz Kargo
DİFENBAHYA BİTKİSİ (Dieffenbachia Tropic Snow) 80-100 Cm - 1
DİFENBAHYA BİTKİSİ (Dieffenbachia Tropic Snow) 80-100 Cm - 2

DİFENBAHYA BİTKİSİ (Dieffenbachia Tropic Snow) 80-100 Cm

Yorum Yap
Yorumlar (0)
699,90 TL
Beğen
DİFENBAHYA BİTKİSİ (Dieffenbachia Tropic Snow) 80-100 Cm


Saksı çapı 21 cm'dir.

Difenbahya bitkisi  İç mekan - Salon bitkilerinin en popülerlerinden olduğu gibi bakımıda çok zahmetli olmayan bir bitkidir. Büyük gösterişli çizgili (alacalı) yapraklara sahip olması ve bakımının kolay olması sebebiyle dünyanın en yaygın salon bitkilerinin arasında yer alır.


BOTANİK ADI:Dieffenbachia
FAMİLYASI:Araceae (Arum)
TÜRKÇE ADI:Difenbahya
AÇIKLAMA:Difenbahya alacalı hoş ve gösterişli yaprakları ile evde veya ofis dekorasyonu,büyük odalar, koridorlar, resepsiyon alanları,kapalı teras alanları için uygun bir türdür..Tropikal bir bitki olduğundan Nemli alanlarda çok daha iyi gelişirler.

IŞIK VE SICAKLIK İSTEĞİ:

Difenbahya doğrudan güneş ışığı almayı sevmez.Yapraklarında yanma meydana gelebilir.Perde yardımıyla filtrelenmiş güneş ışığı difenbahya için yeterlidir.

Her tarafının filtrelenmiş güneş ışığı aldığından emin olmak gerekir.Bu yüzden difenbahyanın ayda bir yönünün değiştirilmesi gerekebilir.Özellikle kış aylalarında bol aydınlık alanlarda muhafaza etmek gerekir.

SU İSTEĞİ:

Bir periyoda bağlı kalmaksızın toprağını elimizle kontrol ederek su ihtiyacını tespit etmek esastır. Toprağın nemi yeteri kadar ise sulanmaya ihtiyacı yoktur. 

Suyun oda sıcaklığında, dinlendirilmiş veya içme suyu olması bitkinin sağlıklı büyümesi için önemlidir. Sulama, difenbahyanın her bölgesine ulaşacak şekilde yapılmalıdır.

TOPRAK İSTEĞİ:Nemli ve lifli toprakları daha çok severler. 
BİTKİ FORMU:Dikey- eğimli formludur.
BAKIM ÖNERİLERİ:Aşırı sıcak, çok soğuk ve sürekli güneşli alanlarda bırakılmamalıdır. Özellikle yaz sıcaklarında zaman zaman  yaprak kısımlarına su püskürtülerek nemlendirilmesi gerekmektedir. Soğuk ve sert hava akımlarının olduğu alanlara alınmamalıdır. 
NOT:Difenbahya bitkisi zehirli kategorisinde olduğundan dolayı, Çocuklar ve Evcil hayvanlarınızın yemesi durumunda zehirlenme olabilir,dolayısıyla çok dikkat edilmelidir.
Teslimat Bilgisi
2 iş günü içerisinde stoktan kargoya teslim edilecektir.
Benzer Ürünler
Son İncelenenler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.