Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 17 ürün bulunmaktadır.

PEPEROMİA BİTKİSİ

Ana vatanı tropik bölgeler ve Subtropik Amerika olan bitkimizin 1.000 den fazla türü bulunmaktadır. Yaprakları ile görsel zevk sunan bitkimizin koyu yeşil etli büyük ve parlak yaprakları olabileceği gibi alaca renkte yaprakları olan çeşitleride mevcuttur.

PEPEROMİA ZÜMRÜT DALGASI BAKIMI

Zümrüt dalgası veya umut çiçeği olarakta bilinen peperomia bitkisi direk güneş almayan ancak aydınlık ortamları sevmektedir. Direk güneş alan ortamlarda güneş bitkinin yapraklarını yakar. Işığın yetersiz olduğu durumda ise büyümesi durur. Sulama yapılmadan önce toprağının yarısının kuru olmasına dikkat edilmelidir. Fazla sulanması durumunda köklerde çürüme meydana gelebilmektedir. Sulama yapmanın en etkili şekli saksının altından sulama yapmaktır. Bu teknikle bitkimizin yapraklarını hastalıklardan koruruz. Soğuk  kış aylarında gübrelenmesine gerek olmayan peperomia bitkimiz sıcak yaz aylarında ayda bir gübrelenmelidir. İç mekan bitkimiz için en uygun ortam oda sıcaklığıdır.

PEPEROMİA TÜRLERİ

Peperomia çiçeğinin süs bitkileri kapsamından en yaygın bilinen türleri Peperomia Obtusifolia Variegata , Peperomia Argyreia , Peperomia Hederifolia , Peperomia Magnoliifolia , ve Peperomia Scandens tir. Bunlar dışında 1.000 den fazla çeşidi mevcuttur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.