Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 55 ürün bulunmaktadır.

Ağaçlar

Bahçe ağaçları ve kapalı ortamlarda ev içerisinde yetiştirilecek ağaçlar, bulundukları alanda görsel açıdan hoş bir görüntü oluşturduğu gibi hava kalitesini de korur. Evinizden dışarıya baktığınızda bahçe ağacı çeşitleri ile zenginleştirilmiş bir ortam görmek mi yoksa sadece duvara bakmak mı istersiniz?  Cevabınız bahçe ağaçlarından yanaysa siz de Fidan Burada’nın geniş ürün yelpazesi içerisinden hemen seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bahçeye dikilecek en güzel ağaçların yanı sıra evinizde ve ofisinizde rahatlıkla bakabileceğiniz türler de vardır. Bu sayede bahçeli evi olmayanlar, doğanın hediyelerini evine taşıyarak yeşilin büyüleyici yapısıyla buluşabilir.

Canlı Saksı Ağaçları

Saksıda büyük ağaç çeşitlerini yetiştirebileceğiniz gibi küçük yapıda olan türleri de yetiştirme şansınız vardır. Yılbaşında rengârenk süsler ile görsel açıdan göz alıcı bir hale getirmek için çam ağaçlarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tercih edebileceğiniz canlı saksı ağaçlarının bakım ihtiyacını da doğru bilmeniz gerekir. Sık sulanması, düzenli olarak toprağının havalandırılması ya da saksı değişimi yapılması gereken saksıda ağaç çeşitleri için zamanınız yoksa bakımı daha kolay olan türlere yönelebilirsiniz.

Canlı Yılbaşı Çamı Batı Ladini

Batı ladini size; 60-80 cm, 100-120 cm ve 150-170 cm gibi farklı alternatifler ile sunulur. Büyük saksı ağaçları arasında yer alan bu tür, soğuğa dayanıklı olması ve her mevsim yeşil kalabilmesi nedeniyle eviniz için iyi bir seçimdir. Dilerseniz bahçeye dikilecek ağaçlar arasına da yılbaşı çamını ekleyebilir ve bu bitkinin ferahlığını her yere taşıyabilirsiniz.

Jakaranda Ağacı

Jakaranda ağacı, bahçe süs ağaç çeşitleri içerisinde en çok aranan türlerden biridir. Yapraklarından ziyade mavi renkte açtığı çiçekler ile dikkat çeken bu türün boyu 25 metreye kadar uzayabilir. Bu bitkiye ait bahçe çiçek fidanlarını dikmeniz için belirli bir mevsimi beklemenize gerek yoktur. Her mevsim fidanı dikebilirsiniz. Yapraklarını yaz-kış dökmeyen bu tür ile bahçeniz her zaman görselliğini korumaya devam eder. Çok sık su istemeyen jakaranda ağacına 10-15 günde bir su vermeniz yeterli olur.

Kardeşli Bodur Palmiye

Küçük bahçe ağaçlarından biri olan kardeşli bodur palmiye 3,5 metre boya ulaşabilir. Alkali ve kireç oranı düşük, hafif kumlu topraklarda yaşayabilir. Bahçe için süs ağaçları arayışında olanlar, çiçek de açan kardeşli bodur palmiyeyi tercih edebilir. Bu bitki gelişmek için gün ışığına ihtiyaç duyar. Bu nedenle güneş alabilecek bir şekilde dikim işlemlerini gerçekleştirmenizde fayda vardır. Kardeşli bodur palmiye, açık krem rengi çiçekleriyle bahçeye dikilen süs ağaçları arasında hemen kendini belli eder.

Londra Çınarı

Park bahçe ağaçları içinde bir hayli popüler olan Londra Ağacı oldukça iri yapılıdır. Öyle ki boyu 50 metreye kadar ulaşabilir. Kirli havaya karşı dirençli yapıda olduğu için şehir peyzajında sıklıkla kullanılır. Uzun ömürlü bir bitki olması sebebiyle de görkemli yapısını her zaman korumaya devam eder. Londra çınarının güneş ışığına ihtiyacı olsa da kısmen gölgede de kalması gerekir. Farklı toprak tiplerinde rahatlıkla yetişen bu ağacın gölgesinde, en güzel davet sofralarınızı kurabilir ya da sabah kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Bodur Oya Ağacı

Bahçeye dikilebilecek ağaçlardan biri de bodur oya ağacıdır. Pespembe açan çiçekleri ile buluştuğunda farklı bir hava yaratan bu tür, ılıman bölgelerde rahatlıkla yetiştirilebilir. Dekoratif bahçe ağaçları içerisinde belki de en göz alıcı olanı bodur oya ağacıdır. Kış aylarında budama işlemi yaparak bu bitkinin canlılığını artırabilirsiniz. Bodur oya ağacı her ne kadar kuraklığa dayanıklı olsa da rutubetli alanlarda sağlıklı bir gelişim sürdürmesi zordur.

Bahçeye Dikilebilecek En Güzel Ağaçlar

Bahçeye ekilebilecek en güzel ağaçlar ile vakit geçirebileceğiniz ferah alanlar yaratmak istiyorsanız, çok fazla alternatifiniz olduğunu bilmeniz gerekir. Bahçe peyzaj ağaçları alternatiflerinizi değerlendirirken bahçenizin toprak yapısının ve bulunduğunuz bölgenin iklim koşullarının, tercih edeceğiniz ağaçlara uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Yeterince zamanınız varsa gübre, vitamin gibi bitkilerin ihtiyacını karşılayacak ürünleri satın alarak ya da kış bahçesi oluşturarak dilediğiniz tüm bahçe ağaç çeşitlerini yetiştirebilirsiniz.  

Leylandi

Leylandi, çit görevi gören bahçe süs ağaçları arasında yer alır. Uzun yapısı ve dört mevsim yeşil kalabilmesi nedeniyle dışarıdaki insanlar bahçenizi kolay kolay göremez. Siz de ailenizle beraber bahçenizde dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Villa bahçe ağaçları kategorisinde olan leylandi için sert olmayan bir toprağa ihtiyacınız vardır. Leylandi, aşırı olmadığı sürece soğuklara karşı dayanıklılık gösterir. Diğer duvar dibi ağaçlarına göre suya daha fazla ihtiyaç duyar. Bu nedenle düzenli sulanması gerekir.

Limon Servi

Kokulu bahçe ağaçları isteyenler, limon servi tercih edebilir. Yeşil ve sarı arasında kalan rengi nedeniyle son derece hoş bir görüntü sunan bu bitki, bahçelerinizde ferahlatıcı bir etki yaratır. Güneşli ortamlarda yetiştirilen bahçe kenarı ağaçlarından olan limon servinin aşırı suya ihtiyacı yoktur. Toprakta nem oluşacak şekilde yapılacak bir sulama yeterli olur. Limon servi çok soğuk iklim koşullarına uyumlu yapıda değildir.

Ağaç Fiyatları

Fidan Burada, bahçe ağaç fiyatlarında en makul seçenekleri sunar. Yeni bahçe kuracak olanlar ya da yıllardır bakımsız kalan bahçelerini renklendirmek isteyenler, tüm bitki çeşitlerine çok yüksek bedeller ödemeden sahip olabilir. Bahçe çam ağacı fiyatları için sunulan uygun seçenekler, yılbaşında hem bahçenizi hem de evinizi süslemek için uygun bir dekora sahip olmanızı sağlar. Bahçe kenarı ağaçlarına sahip olarak apartmanların boş alanlarını da değerlendirebilir; komşularınızla vakit geçireceğiniz bir ortam oluşturabilirsiniz.  Yapacağınız peyzaj çalışmaları ile günün yorgunluğunu atacağınız alanlara sahip olabilir ve tüm stresinizi bahçe işleriyle uğraşarak atabilirsiniz. Siz de Fidan Burada fırsatlarından yararlanarak zevkle tasarlanmış bahçenizin keyfini çıkarabilirsiniz. Hemen beğendiğiniz ağaçları sepetinize ekleyin ve yemyeşil bitkilerle buluşmanın ayrıcalığını yaşayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.