Menü
Hesabım
Sepetim
Toplam 17 ürün bulunmaktadır.

Telgraf Çiçeği  (Tradescantia Nanouk)

Tradescantia Nanouk (Pembe Telgraf Çiçeği) bitkisi, tüm türleri yayılıcı olan, dikildiği saksıda kısa zaman içerisinde saksıyı dolduran formu ile narin bir bitkidir. Kara Sevda Çiçeği olarak da bilinen Telgraf Çiçeği'nin, Pembe Telgraf Çiçeği, Mor Telgraf Çiçeği Alacalı Yapraklı Telgraf Çiçeği gibi türleri de vardır. Bitki büyüdükce dağınık formda hoş bir sarkıt görüntüsü oluşmaya başlamaktadır. Askılı saksılarda kapalı balkonlarınız , ev içerisinde dekoratif saksıları ile salon ve mutfaklarınıza ayrı bir hava katacaktır. Uzayan yapraklarının herhangi bir yerinden kesilip kolayca çoğaltılmaktadır. Yapraklarının güzelliğini ve rengini kaybetmemesi için gün ışığını güzel aldığı ortamlarda bulunması gerekir. Sulama yapıldığında saksının altından su gelinceye kadar derinlemesine sulama yapılmalıdır.

Telgraf Çiçeği (Tradescantia Nanouk) Özellikleri

Toprak: Zengin ve karışımı bol olan toprakları sever.

Işık: Aydınlık ortamları sever.

Isı: Fazla sıcak ve soğuk ortamlara dayanıklı değildir.

Su: Toprak nemli kalacak derecede sulama yeterlidir.

Evcil hayvanların ulaşamayacakları yerde bakılmalıdır. Telgraf Çiçeği, evcil hayvanlarda ağız yolu ile temas sırasında toksik etki yaratır.

Telgraf Çiçeği Nasıl Budanır?

Hızla büyüyen ve büyüdükçe yayılan bir bitki olan Telgraf Çiçeği'ni ara ara budamak gerekir. Budama yapabilmek için en uygun makası veya bıçağı kullanmalısınız. Budama sırasında bitkinin yapraklarına ve dallarına zarar vermediğinizden emin olun. Düzgün şekilde budadığınız bitkinin parçalarından, çoğaltma yapabilirsiniz.

Telgraf Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Budama yaptıktan sonra zarar vermeden çıkarttığınız parçaları köklendirmek için bir süre suyun içinde bekletin. Suda köklenen bitkileri torf ve kum bakımından zengin olan toprağın içine yerleştirin. 1 ay içerisinde ektiğiniz parçalar, toprağa sıkı sıkı tutunacaktır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.