Menü
Hesabım
Sepetim
Fidan Burada DEFNE (Laurus Nobilis)
199,90 TL
Sepette %20 İndirim 159,92 TL
Fidan Burada BİBERİYE (Rosmarinus)
199,90 TL
Sepette %20 İndirim 159,92 TL
Toplam 61 ürün bulunmaktadır.

Çalı Çiçek

Çalılar, genellikle boyları 1 metreyi geçmeyen, yayılıcı özellik gösteren bitki türleridir. Bakımları ve üretilmesi kolaydır. Yıl boyunca canlılığını kaybetmeyen bu bitkiler, birçok kullanım alanına sahiptir. Çiçekli ve çiçeksiz olarak ikiye ayrılan çalı türleri, oldukça geniş bir renk skalasına sahiptir. Saksıda, balkonda, bahçede, terasta ve ofiste kolaylıkla yetiştirilir. Son zamanlarda havuz kenarlarında sıklıkla kullanılan çalı bitkileri, soğuğa ve sıcağa da dayanıklılık göstermektedirler.

​Çoğunlukla mor ve sarı renkli olmak üzere birçok renkte çiçekleri açan çalılar, renkli bir görsel şölen gibidir. Özellikle bahçede mutlaka bulunması gereken bu bitkileri sınırı belirlemek ve bahçenizi farklı bölümlere ayırmak için de kullanabilirsiniz. Hızlı yayılması ile size bu konuda büyük avantaj sağlar. Çalılar, keyifli budamalar için de idealidir. Bu sebeple çalı bitkilerinizi dilediğiniz gibi budayarak her türlü şekle sokabilirsiniz.

Çalı Türleri

Evinizi veya bahçe peyzajınızı güzelleştirmek üzere Fidanburada.com’da bir çok çalı çeşidini bulabilirsiniz. Eğer bahçeniz direkt güneş ışığı alıyorsa taflan, texas adaçayı, kül çalısı, sarı berberis, kadın tuzluğu gibi güneş seven ve yarı gölgeye dayanıklı çalıları tercih edebilirsiniz. Bahçeniz güneş ışığını cüzi miktarda görüyor veya hiç ışık almıyor ise gölgede yetişmeyi seven kareks, japon defnesi gibi çalı çeşitlerimize göz atabilirsiniz.

Fidan Burada Çalı Çeşitleri

Her mekana ve zevke uygun çalı türlerini, Fidan Burada aracılığı ile bulabilirsiniz. Ahududu gibi meyve veren çalı türleri de bulunmaktadır; lavanta, kekik, biberiye gibi şifalı bitkiler de çalı çeşitlerindendir.  Çalı bitkileri, tam bir insan dostudur, birçok kullanım alanıyla fayda sağlar. Evcil hayvanlarınızın,  bahçenizde girmesini istemediğiniz bölümleri ayırmak için de bu bitkilerden faydalanabilirsiniz.

Her boyda ve renkte bulabileceğiniz çalı çeşitlerimiz ile bahçenizin peyzajı dışında teras veya balkonlarınızı da güzelleştirebilir, aynı zamanda çingene şalvarı gibi iç mekanda yetiştirilmeye uygun çalı türlerimiz ile ev veya ofisinize de bambaşka bir hava katabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.