Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo
POLİGALA ÇİÇEĞİ - SÜT OTU (Polygala Myrtifolia) - 1
POLİGALA ÇİÇEĞİ - SÜT OTU (Polygala Myrtifolia) - 2
POLİGALA ÇİÇEĞİ - SÜT OTU (Polygala Myrtifolia) - 3
POLİGALA ÇİÇEĞİ - SÜT OTU (Polygala Myrtifolia) - 4
POLİGALA ÇİÇEĞİ - SÜT OTU (Polygala Myrtifolia) - 5
POLİGALA ÇİÇEĞİ - SÜT OTU (Polygala Myrtifolia) - 6

POLİGALA ÇİÇEĞİ - SÜT OTU (Polygala Myrtifolia)

Yorum Yap
Yorumlar (0)
199,90 TL
Beğen

POLİGALA ÇİÇEĞİ - SÜT OTU (Polygala Myrtifolia)


Bakımı çok kolay, dayanıklı,çok fazla isteği olmayan Poligala çiçekleri ile Bahçe,Teras ve balkonlarınıza renk katabilirsiniz.


KATEGORİSİ:Çiçekli çalı 
BOTANİK ADI:Polygala myrtifolia
FAMİLYASI:Fabaceae
ANA VATANI:Ana vatanı Güney afrikadır.
TÜRKÇE ADI:POLİGALA ÇİÇEĞİ - SÜT OTU 
AÇIKLAMA:Akdeniz iklimine sahip yerlerde yetiştirilebilir, Herdem yeşil ve çiçekli bir bitkidir.Çok fazla bakım isteği olmadığından neredeyse tüm şartlarda yetiştirilebilir.Bölgelere göre değişmekle birlikte genelde Mart ayında çiçeklenmeye başlarlar ve neredeyse kış aylarının başlarına kadar sürekli Mor - Beyaz renkli ve gösterişli çiçek açarlar.Poligala çalısını Teras ve balkonunuzda saksıda bakmayı planlıyorsanız çok budama yaparak şekil vermelisiniz ayrıca bu şekilde Poligalanızı formda tutmuş olacaksınız. Bazı bölgelerimizde mersin yapraklı çalı olarakta bilinir.Ortalama boyları 1 metredir fakat bahçede ilerleyen yıllarda 4 metre yüksekliğe kadar ulaşması mümkündür. Polygala Myrtifolia olarak bilinen tür hızlı büyüme eğilimidedir,fidan dikilmesinin 1 yıl ardından istenilen formu alabilmektedir.

IŞIK VE SICAKLIK İSTEĞİ:Çok güneşli,yarı güneşli ve gölge alanlarda yetişebilir fakat koyu gölge alanlarda çiçek verimi düşmektediir.Dona dayanıklık açısından çok fazla net bilgi olmamakla beraber Ülkemizin bir çok bölgesinde kolaylıkla yetişebilir. Aşırı don olan bölgelerde yetiştirilmek istenirse kışın koruma altına alınmalıdır.

SU İSTEĞİ:Dayanıklı bir bitki olması sebebiyle özelikle su kullanımı az olan bahçe,teras ve balkonlarda tercih edilmektedir.
TOPRAK İSTEĞİ:Toprak bakımından çok seçici değildir.
DİKİM ARALIĞI:Dikim aralıkları uygulama şekline göre değişmektedir.
BİTKİ FORMU:Dikey-Oval ve yuvarlak formludur.
HASTALIK VE ZARARLILARI:-
PEYZAJDA KULLANIMI:Bahar aylarının başlangıcı ile birlikte çekici çiçekler ile dikkat çekilmek istenen alanlara,bahçede boşluk doldurlması gereken alanlara, duvar diplerine,kenar bitkisi olarak,vurgu yapılması istenen alanlarda grup halinde,Saksılarda Balkon ve Teraslarda kullanımı uygundur.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.