Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo
GRAVİLLA ÇALISI - YUMUŞAK YAPRAKLI (Grevillea Lanigera) - 1
GRAVİLLA ÇALISI - YUMUŞAK YAPRAKLI (Grevillea Lanigera) - 2

GRAVİLLA ÇALISI - YUMUŞAK YAPRAKLI (Grevillea Lanigera)

Yorum Yap
Yorumlar (0)
199,90 TL
Beğen
GRAVİLLA ÇALISI YUMUŞAK YAPRAKLI (Grevillea Lanigera)


Proteaceae familyasında Grevillea cinsinin pekçok türleri, melez / hibtir türleri ve kültivarları var. Bunların anavatanı Avustralya, Yeni Gine ve cıvarlarıdır.
Kış soğuklarına -10C dereceye kadar dayanır. Hava durumuna göre kış ortasından sonra veya ilkbahar başında çiçeklenir. Çiçeklenmesi yaza kadar devam eder. İklime, coğrafyaya ve aldığı güneşe göre çiçek açması sonbahara kadar devam edebilir.
Bütün yıl yeşil yapraklıdır
Grevillea ‘Pink Pearl’ ve grevillea juniperina bunun benzerleri olan grevillea türleridir.
Asitli ve nötr toprakları sever. Nötr üstü, alkalinli (pH 7.5 yukarısı) topraklar bu bitkiye uygun değildir. İyi güneş alan yerlere dikilmelidir. Hafif gölgeli ağaçlar arası yerlerde de olur. Ağır killi topraklarda kök çürümesinden ölme riski yüksek olduğu için böyle yerlerde tercih edilmemeli ya da eğimli zeminlere dikilmesi gerekir.
Çoğaltılması: Tohumla çoğaltılabilir fakat hibrit türleri tohumundan çoğaltmaya çalışırsanız farklı tür çıkabilir. Çelikle çoğaltılmasına yönelik kaydadeğer bilgi bulamadım (istediğiniz çelik usullerini deneyebilirsiniz).
Basit daldırma yöntemi‘ni deneyebilirsiniz: Nisan veya mayıs ayında başlatıp ağustos sonuna kadar bekleyin. Ağustos sonunda söküp bakın köklenmişse ayırıp ayrı yere dikebilirsiniz.
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.