Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo Ücretsiz Kargo
Saz Püskülü Pampas Otu (Cortaderia Selloana Pumila) 120-140cm - 1
Saz Püskülü Pampas Otu (Cortaderia Selloana Pumila) 120-140cm - 2
Saz Püskülü Pampas Otu (Cortaderia Selloana Pumila) 120-140cm - 3
Saz Püskülü Pampas Otu (Cortaderia Selloana Pumila) 120-140cm - 4

Saz Püskülü Pampas Otu (Cortaderia Selloana Pumila) 120-140cm

Yorum Yap
Yorumlar (0)
699,90 TL
699,90 TL
%0 İndirim
Beğen

SAZ PÜSKÜLÜ-PAMPAS OTU Cortaderia Selloana Pumila 120-140cm

 

Pampas otu ya da saz püskülü isimleriyle bilinen, keskin yaprak kenarlarına sahip bir bitkidir.

Çok sağlam, güçlü çayır formunda, içinden geçilemeyecek kadar yoğun bir bitki olan saz püskülünün yaprakları her dem yeşildir. Çiçekleri yoğun, dik ve tüylü yapıda, bileşik salkım şeklindedir. Her bir salkım otsu, başak biçimli çiçekler içerir.

Sıcaklığa ve kuraklığa dayanıklıdır. Nemli ve yarı nemli, kumlu balçıklı topraklardan hoşlanır. Kendi kendine gelişir. Doğrudan güneş alan yerleri sevmektedir. Çiçek rengi beyazdır. Rüzgarın etkisini azaltabilen, boylanan ve hızlı büyüyen bir bitkidir.

Saz püskülünün tüylü çiçekleri oldukça dekoratiftir. Yaprakları önceleri diktir, uzadıktan sonra eğimli hale gelir. Güneşli alanları sever. -10 dereceye kadar soğuğa dayanıklıdırlar. Hızla yayılan bir bitkidir. Bir mevsimde boyu iki buçuk metreye ulaşabilir.

İlkbahar  başında yerden 40-45 santimetre yükseklikten budanabilir. Su kenarında ise sulamaya gerek yoktur. Saz püskülünden alınan parçayla, doğrudan toprağa dikim yapılabilir. Çiçeklenmesi ağustos ayından ekime kadar sürmektedir. Saz püskülü çit bitkisi olarak bahçede kullanabilir.

Ağustos – ekim ayları arasında açan çiçekleri pembe, krem renklidirler. Yaprakları mavi yeşil renkli, şeritler halinde ve aşağıya doğru sarkıktır. Bu görüntüleriyle oldukça dekoratif olan saz püskülünün çiçekleri de kuru çiçek olarak değerlendirilebilir. Bahçelerde renkli çiçekleri ve uzun boyuyla güzel bir görünüm için idealdir.

 

 

Benzer Ürünler
Fidan Burada DEFNE (Laurus Nobilis)
199,90 TL
Sepette %20 indirim 159,92 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.