Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo Ücretsiz Kargo
Dracaena Massengeana Bitkisi 2 Gövdeli-100-120 Cm - 1
Dracaena Massengeana Bitkisi 2 Gövdeli-100-120 Cm - 2
Dracaena Massengeana Bitkisi 2 Gövdeli-100-120 Cm - 3

Dracaena Massengeana Bitkisi 2 Gövdeli-100-120 Cm

Yorum Yap
Yorumlar (0)
699,90 TL
Beğen
Dracaena Massengeana Bitkisi 2 Gövdeli-100-120 Cm
 

Saksı dahil bitki boyu 100-120cm'dir, saksı çapı 21cm'dir..


Dracaena Massengeana bitkisi  İç mekan - Salon - Dış mekan bitkilerinin en popülerlerinden olduğu gibi bakımıda çok zahmetli olmayan bir bitkidir. 

Büyük gösterişli uzun canlı yeşil yapraklara sahip olması ve bakımının kolay olması sebebiyle dünyanın en yaygın bitkilerinin arasında yer alır. 

Bulunduğu alana Tropikal bir hava katmaktadır.BOTANİK ADI:Dracaena Massengena
FAMİLYASI:Asparagacee
TÜRKÇE ADI:Dracaena Massengena
AÇIKLAMA:Gösterişli yaprakları ile evde veya ofis dekorasyonu,büyük odalar, koridorlar, resepsiyon alanları,açık teras alanları, balkon ve bahçeler için uygun bir türdür.Tropikal bir bitki olduğundan Nemli alanlarda çok daha iyi gelişirler.

IŞIK VE SICAKLIK İSTEĞİ:
Çok fazla güneşe ihtiyaç duymazlar sadece bulundukları yerlerde 1-2 saat olsada ışık alması yeterli olur,fakat yarı güneşli alanlardada iyi gelişirler .


Soğuklara dayanıklı bir bitki değildir,özellikle bulunduğu ortam sıcaklığının 16 - 24 derece sıcaklıkta olması gelişimini pozitif anlamda etkiler.

Soğuğa maruz kaldığında ise yapraklarında sararma ve kararmalar olmaktadır.SU İSTEĞİ:Az seviyede su isteği vardır,Susuzluğa dayanıklıdır.
TOPRAK İSTEĞİ:İyi drenajlı toprakları daha çok severler. 
BİTKİ FORMU:Dikey formludur.
BAKIM ÖNERİLERİ:Aşırı sıcak, çok soğuk ve sürekli güneşli alanlarda  bakılmamalıdır Özellikle yaz sıcaklarında zaman zaman  yaprak kısımlarına su püskültülerek yıkanması tavsiye edilir.
İç mekanda zaman zaman hava alan yerleri çok severler.
Bitkiye İlkbahar ve yaz aylarında Sıvı yeşil bitkiler için besinleri yada tropikal bitkiler için olan sıvı besinlerinden sulama suyuna karıştırarak verirseniz daha sağlıklı bitkiye ve gösterişli yapraklara sahip olabilirsiniz. .
NOT:
Evcil dostlarımız için toksik etkilidir.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.