Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo Ücretsiz Kargo

Dracaena Massengeana Bitkisi -Ruby Beyaz Saksılı- 3 Gövdeli

Yorum Yap
Yorumlar (0)
1.959,90 TL
Beğen

Dracaena Massengeana Bitkisi -Ruby Beyaz Saksılı- 3 Gövdeli

 icon uzunluk.png (1 KB)    Bitki dekoratif saksısında gönderilmektedir.
Saksı Çapı 25cm'dir. 
Ürün boyu 120-140cm'dir.

 icongüneş22.png (841 b)     Orta ışık tercih eder

 iconsu11.png (828 b)      Toprak kurumadan sulama istemeyecektir.

 ıconısı333.png (850 b)      16-24 derece sıcaklık idealdir. Soğuğa dayanıklı değillerdir.

 iconpatii.png (1018 b)      Evcil dostlarımız için toksik etkilidir.

 Bitkiniz İçin Faydalı Bilgiler

Dracaena Massengeana bitkisi  İç mekan - Salon  bitkilerinin en popülerlerinden olduğu gibi bakımıda çok zahmetli olmayan bir bitkidir. 
Büyük gösterişli uzun canlı yeşil yapraklara sahip olması ve bakımının kolay olması sebebiyle dünyanın en yaygın bitkilerinin arasında yer alır. 
Bulunduğu alana Tropikal bir hava katmaktadır.
Gösterişli yaprakları ile evde veya ofis dekorasyonu,büyük odalar, koridorlar, resepsiyon alanları,açık teras alanları, balkon ve bahçeler için uygun bir türdür.Tropikal bir bitki olduğundan Nemli alanlarda çok daha iyi gelişirler.
Çok fazla güneşe ihtiyaç duymazlar sadece bulundukları yerlerde 1-2 saat olsada ışık alması yeterli olur,fakat yarı güneşli alanlardada iyi gelişirler .
Soğuklara dayanıklı bir bitki değildir,özellikle bulunduğu ortam sıcaklığının 16 - 24 derece sıcaklıkta olması gelişimini pozitif anlamda etkiler.Soğuğa maruz kaldığında ise yapraklarında sararma ve kararmalar olmaktadır. az seviyede su isteği vardır. Toprak kurudukca sulama yapmanız yeterlidir.Aşırı sıcak, çok soğuk ve sürekli güneşli alanlarda  bakılmamalıdır , Özellikle yaz sıcaklarında zaman zaman  yaprak kısımlarına su püskültülerek yıkanması tavsiye edilir.
İç mekanda zaman zaman hava alan yerleri çok severler.
Bitkiye İlkbahar ve yaz aylarında Sıvı yeşil bitkiler için besinleri yada tropikal bitkiler için olan sıvı besinlerinden sulama suyuna karıştırarak verirseniz daha sağlıklı bitkiye ve gösterişli yapraklara sahip olabilirsiniz.
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.