Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo
EVGENYA Çalısı (Eugenia Etna Fire) - 1
EVGENYA Çalısı (Eugenia Etna Fire) - 2

EVGENYA Çalısı (Eugenia Etna Fire)

Yorum Yap
Yorumlar (0)
329,90 TL
Beğen
EVGENYA ÇALISI (Eugenia Etna Fire)


Yaklaşan kış ayları ile birlikte yoğunlaşan yakut kırmızısı renkli parlak yapraklar sayesinde bitki harika bir süs değerine sahiptir,bahçelerde yılın normalde renksiz bir döneminde bahçenize renk kazandırır.


KATEGORİSİ:Çalılar
BOTANİK ADI:
FAMİLYASI:
ANA VATANI:Ana vatanı Avusturulyadır.
TÜRKÇE ADI:Evgenya
AÇIKLAMA:Eugenia Etna Fire,Akdeniz iklimine sahip yerlerde yetiştirilebilir, Herdem yeşil çalı türüdür.Neredeyse bakım isteği olmadığından neredeyse tüm şartlarda yetiştirilebilir. Eugenia yaz aylarında ilgi çekici küçük beyaz çiçeklerle kapanır ardından kırmızı meyveler izler. Eugenia istenildiği şekilde budanarak şekil verilebilir. Ortalama boyları 2m ila 2,5 metredir.Hızlı büyüme eğilimidedirbudanmadığı takdirde ortalama çapı ise 2 metre civarındadır.Fidan dikilmesinin 1 yıl ardından istenilen formu alabilmektedir.

IŞIK VE SICAKLIK İSTEĞİ:Çok güneşli,yarı güneşli ve gölge tüm alanlarda yetişebilir. -7 dereceye kadar soğuğa dayanıklıdır. Aşırı soğuklarda bitki koruma altına alınmalıdır.

SU İSTEĞİ:Az seviyede su isteği vardır.
TOPRAK İSTEĞİ:Tüm topraklarda yetiştirilebilir, Zaman zaman hafif azotlu bitki gübreleri verilmelidir.
DİKİM ARALIĞI:Dikim aralıkları uygulama şekline göre değişmektedir.Özellikle çit oluşturmak için ideal bir bitkidir.
BİTKİ FORMU:Dikey ve Oval formludur.
HASTALIK VE ZARARLILARI:
PEYZAJDA KULLANIMI:Eugenia yaz aylarında ilgi çekici küçük beyaz çiçeklerle kapanır ardından çekici kırmızı meyveler izler, ile dikkat çekilmek istenen alanlara,bahçede boşluk doldurlması gereken alanlarda yada göz alıcı çit oluşumlarında kullanılabilir.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.