Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo Ücretsiz Kargo

Ficus Benjamina Danielle-Benjamin Bitkisi Siyah Dekoratif Saksılı 80-100 Cm

Yorum Yap
Yorumlar (0)
979,90 TL
Beğen
Ficus Benjamina Danielle-Benjamin Bitkisi Siyah Dekoratif Saksılı 80-100 Cm


Gönderilecek bitki saksı dahil 80-100 cm aralığındadır.
Saksı çapı 21 cm

Benjamin bitkisi  İç mekan - Salon bitkilerinin en popülerlerindendir. 

Özellikle sade, küçük görünümlü hoş yaprakları ile adeta bulunduğu ortama huzur verecektir.

Ficus çeşitlerinin son zamanlarda hava temizleme özelliklerine sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 

NASA'nın Temiz Hava Çalışmasına göre, Ficus havayı etkin bir şekilde temizleyen havadaki VOC'ları (uçucu organik bileşikleri) emerler.

İç mekanlarda bitkilerinin ruh halini ve üretkenliği arttırdığı, konsantrasyonu artırdığı, stres ve yorgunluğu azalttığı kanıtlanmıştır.


BOTANİK ADI:Ficus benjamina
FAMİLYASI:Moraceae
TÜRKÇE ADI:Benjamin
AÇIKLAMA:Benjamin alacalı hoş ve gösterişli yaprakları ile evde veya ofis dekorasyonu, büyük odalar, koridorlar, resepsiyon alanları, kapalı teras alanları için uygun bir türdür.
Kıyı Ege ve akdeniz bölgesinde bahçede rahatlıkla yetişebilmektedir. Tropikal bir bitki olduğundan Nemli alanlarda çok daha iyi gelişirler.

IŞIK VE SICAKLIK İSTEĞİ:Güneşli alanlarda daha iyi gelişirler, bulunduğu yerde 1-2 saat olsa da mutlaka ışık almalı, soğuklara dayanıklı bir bitkidir, özellikle bulunduğu ortam sıcaklığının 6 - 24 derece sıcaklıkta olması gelişimini pozitif anlamda etkiler.
SU İSTEĞİ:Orta seviyede su isteği vardır. Bulunduğu saksıdaki toprak kurumadan sulanması bitki gelişimi açısında çok daha iyi olacaktır.
TOPRAK İSTEĞİ:İyi drenajlı toprakları daha çok severler. 
BİTKİ FORMU:Dikey- eğimli formludur.
BAKIM ÖNERİLERİ:Aşırı sıcak, çok soğuk ve sürekli güneşli alanlarda bırakılmamalıdır, Özellikle yaz sıcaklarında zaman zaman yaprak kısımlarına su püskürtülerek nemlendirilmesi gerekmektedir. Soğuk ve sert hava akımlarının olduğu alanlara alınmamalı fakat zaman zaman hava alan yerleri çok severler. Benjamin bitkisine İlkbahar ve yaz aylarında Sıvı yeşil bitkiler için besinleri yada tropikal bitkiler için olan sıvı besinlerinden sulama suyuna karıştırarak verirseniz daha sağlıklı bitkiye ve gösterişli yapraklara sahip olabilirsiniz. NOT:
Evcil hayvanlar için toksik etkilidir
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.