Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo Ücretsiz Kargo
Fil Kulağı Bitkisi-Alocasia Zebrina - Ruby Terra Cotta Saksılı-60-80cm - 1
Fil Kulağı Bitkisi-Alocasia Zebrina - Ruby Terra Cotta Saksılı-60-80cm - 2
Fil Kulağı Bitkisi-Alocasia Zebrina - Ruby Terra Cotta Saksılı-60-80cm - 3

Fil Kulağı Bitkisi-Alocasia Zebrina - Ruby Terra Cotta Saksılı-60-80cm

Yorum Yap
Yorumlar (0)
399,80 TL
Beğen
​Fil Kulağı Bitkisi-Alocasia Zebrina - Ruby Terra Cotta Saksılı-60-80cmSaksı çapı 17cm dir.

Işık isteği :

Alocasia bol ışık alan bir yerde olmayı sever. Fakat direkt güneşten bitkiyi korumalısınız.  Alocasia yeterli gün ışığı alamazsa, yaprak saplarını dengesiz bir şekilde uzatır. Bunun sebebi yapraklarını  ışığa doğru uzatması ve daha çok gün ışığı istemesidir. Sık sık bitkinizi  kendi etrafında çevirin , tüm yapraklar eşit şekilde ışık almalıdır.

Sulama :

Alocasia’lar saplarında suyu depolar ve yeterince su alamazsa yaprakları sarkar.

Toprağını daima hafif nemli tutmak önemlidir. Parmaklarınızla nem durumunu kontrol edebilirsiniz. Sık sık az sulama en doğru sulama şeklidir.  Toprağın tamamen kurumasına kış aylarında bile  izin vermemeniz gerekmektedir. Kışın su miktarını azaltabilirsiniz. Sulamada en önemlisi toprağı tamamen su altında kalmamasıdır. Bitkiniz daha sonra kök çürümesi yaşayabilir. Bu durum sadece alt yapraklarda oluşuyorsa korkmanıza gerek yok Alocasia yeni yaprak verebilmek için alt yapraklarını döker.

Nem İsteği :

Alocasia yüksek oranda nemi sever. Kuru ve nemsiz alanlarda yaprak kenarları sararmaya başlayacaktır.

Toprak Değişimi :

Alocasia’nın her yıl saksı değişimine ihtiyacı vardır. Bitki hızlı yetişir ve kökleri hızla saksıyı doldurabilir. Bitkiyi satın aldıktan bir süre sonra saksı değişimi öneririz. Bitkinin her yıl saksı değişimini yaparak köklerinin gelişimini destekleyebilirsiniz. Değişimde kullanacağınız toprağın hafif ve lifli olması suyun akışı için önemlidir.

Besleme

En az ayda bir kez yeşil bitkiler için sıvı gübre sulama suyuna ilave edilmelidir.

NOT : Alocasia bitki ailesi toksik etikili olduğundan dolayı, çocuklar ve evcil hayvanlarınız tarafından tüketilmemesine dikkat edilmelidir.NOT : Alocasia bitki ailesi toksik etikili olduğundan dolayı, çocuklar ve evcil hayvanlarınız tarafından tüketilmemesine dikkat edilmelidir.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.