x
Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Meyve Fidanı

Meyvecilik sektörünün temeli olan fidan tarım alanının en uzun aşamalı dallarından biridir diyebiliriz. Bu nedenle iyi bir meyve yetiştiricisi olmak iyi bir fidandan başlar. Türkiye'de ortalama her yıl 38 milyon meyve fidanı yetiştirilir. Bunun 5 milyonu kamu kuruluşları tarafından geriye kalan 33 milyonu ise özel kurumlar ve özel yetiştiriciler tarafından üretiliyor. Ancak meyve fidanı piyasasında sertifikalı fidan yetiştiriciliği önemlidir. Sertifika alabilmek için yetiştiriciler için Devletin belirlediği bazı kriterler vardır.

Yetiştiricinin anaç damızlığı, çeşit ve fidan yetiştirmek için yeterli bilgi ve beceriye sahip olması, meyve fidanı yetiştirebilmek için yeterli ekipman, alet, araziye ya da uzun süreliğine kiraladığını belirten sözleşmeye sahip olması gerekir. Meyve yetiştiriciliği için fidan temin edilebilecek sertifikası olan bir yer için yapılan araştırmalarda çok fazla adrese rastlanmadığını maalesef görüyoruz. Size sertifikalı çalışan, sertifikalı meyve fidanı bulabileceğiniz fidanburada.com adresini ziyaret edip, hem meyve fidanı çeşitleri hem de uygun olan fiyat seçeneklerini inceleyip güvenle meyve fidanı temin edebileceğinizi belirtmek isteriz.

Meyve Fidanının Seçimi

Meyve fidanı alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Öncelikle seçeceğiniz fidanın sertifikalı olup olmadığına bakmalısınız. Köklerinin açıkta kalıp kalmadığına, kazık köklerinin hasarlı olmamasına özen göstermelisiniz. Saçak kökleri iyi gelişmiş ve gözleri yeni uyanmış meyve fidanı tercih edilmelidir. Aşırı kalın veya aşırı ince gövdesi olan fidanların toprağa zor tutunacağını bilmek gerektiği gibi fidanın aşı yeri de oldukça önemlidir. Anaç ile kalemin kaynaşma yerini görüp, aşılı olduğundan emin olmak önemli bir noktadır. Bu kriterlerin göz önünde bulundurulması önemlidir. Bizim önerimiz, oldukça fazla meyve fidanı seçeneği bulunan sertifikalı meyve fidanı yetiştiren fidanburada.com adresinden güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceğinizdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.