Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo

Senecio Rowleyanus - Tesbih Çiçeği Curvy Terra Cotta Saksılı

Yorum Yap
Yorumlar (0)
249,90 TL
Beğen
Senecio Rowleyanus - Tesbih Çiçeği Curvy Terra Cotta Saksılı
 

Saksı çapı 9 cm

Senecio Rowleyanus - Tesbih çiçeği bitkisi, ipşeklinde oluşan dalların kenarlarından yuvarlak tesbih tanesi şeklindeyumruları olan, çiçek açan, sukulent bir bitkidir.

 

Güneybatı Afrika’nın kuru bölgelerine özgü olan busukulent bitkiler,  etli bir bitki olduğu için kalın yapraklarında sudepolayabilir.

 

Tesbih çiçekleri ilkbahar-yaz aylarında çiçek açarlarve küçük, beyaz çiçekleri kümeler halinde filizlenir.

 

Bitkinin büyüme alışkanlığı, bir şerit üzerindebezelye şeklinde küçük yapraklar ve saksının kenarından sarkan uzun sürgünlerşeklindedir.

 

Bununla birlikte, Tesbih çiçekleri; yetiştirilmeleri,bakımları ve çoğaltılmaları kolay olduğundan sıklıkla tercih edilen görünümüile büyüleyen mükemmel süs bitkileridir. Saksının kenarından sarkan uzunsürgünleriyle özellikle pencere kenarlarında asılı saksı içinde, dekoratif vegöz alıcı bir görünüme sahiptir. 

 

Bakım Şartları

 

Işık:   Tesbih çiçeği bitkisi, iyi bir şekildegüneş ışığı alan ve ılık ortamları tercih eder. Sıcak yaz günlerinde,korunaklı, güneşli (öğlen güneşi hariç) veya kısmen gölgeli bir açık alandabulundurulabilir. Güneybatı veya güneydoğu yönündeki pencerekenarları idealdir.
 

Sulama: Toprak kurumaya başladığında sulanmasıtoprağının bir miktar kurumaya başlamasını beklemek gerekmektedir. 

 

Sıcaklık: Tesbih çiçeği,  Yazın 40 ° C ' nin üzerine,kışın  -15 ° C ' nin altına düşmemelidir.

 

Nem: Nemli ve ılıman biriklime sahip olan yerleri çok fazla sever. Kuru hava koşullarında ise bitkisağlıksız olacaktır.

 

Gübreleme: Büyüme döneminde yeşil bitkiler için sıvıgübre ile ayda en az bir kez gübrelenmelidir. Tesbih çiçeğini satınaldıktan sonraki veya saksı değişimi yaptıktan sonraki ilk iki yıl gübrelemeye ihtiyacı yoktur.Sonraki dönemde, her dört veya sekiz haftada bir düşük dozlarda kaktüs gübresivermek yeterlidir. Gübreleme için en uygun zaman Nisan sonundan Ekim ayınakadardır.

 

 

Bakım İpuçları

 

Tesbih çiçeği toprağı her zaman nemli kalmalıdır. Aksitakdirde toprağı kuruyan çiçeğin yaprakları buruşacak ve zarar görecektir.

 

NOT: Bitki evcil hayvanlar tarafından tüketilmesidurumunda Toksik etkilidir

 

 

 

 

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.