Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo Ücretsiz Kargo
Leucophyllum Frutescens (Silver Green) Texas Sage-Texas Adaçayı XL - 1
Leucophyllum Frutescens (Silver Green) Texas Sage-Texas Adaçayı XL - 2
Leucophyllum Frutescens (Silver Green) Texas Sage-Texas Adaçayı XL - 3
Leucophyllum Frutescens (Silver Green) Texas Sage-Texas Adaçayı XL - 4
Leucophyllum Frutescens (Silver Green) Texas Sage-Texas Adaçayı XL - 5
Leucophyllum Frutescens (Silver Green) Texas Sage-Texas Adaçayı XL - 6

Leucophyllum Frutescens (Silver Green) Texas Sage-Texas Adaçayı XL

Yorum Yap
Yorumlar (0)
699,90 TL
Beğen
Leucophyllum Frutescens (Silver Green) Texas Sage XL
 
Saksı çapı 30cm
Bitkiniz İçin Faydalı Bilgiler
Kolay bakımlı güzelliği için bahçenizde Texas adaçayı (Leucophyllum frutescens) yetiştirebilirsiniz.

Bu çiçekli çalı bitkisi Kuzey Amerika'nın yerel çalıları (Teksas ve Meksika'daki bölgelerden geliyor) muhteşem gümüşi yaprakları ve ilkbahardan yaza ve ilkbahara kadar açan ve lavanta-moru çekici çiçekleri var. 

Çiçekleri arıları, kelebekler ve  çekerler. Bahçelerde olduğu gibi bol güneç alan teras ve balkonlarınızda saksılardada bakılabilir, Çiçeklerinin sıklığı ve bakımı kolay olması nedeniyle dış mekanlarınıza güzellik katmak için Texas adaçayı (Teksas korucusu da denir)
kullanmanın bir çok yolu vardır. Bu bitkinin bir çalı gibi satılan veya minyatür bir ağaç gibi görünmesi için standart biçimde budanmış olarak bulabilirsiniz. Tipik olarak, yaklaşık 1-1,5 m genişliğinde bir peyzaj çalısı olarak büyür. 


Texas adaçayı, sıcak, güneşli  bahçelerde yetiştirmelidir. Gümüş iyaprakları, begonvil veya mandevilla gibi sıcağı seven diğer çiçek açan tropik bitkiler de dahil olmak üzere hemen hemen her bitki ile zarif bir fon oluşturur. 

İnce dokulu yaprakları Teksas adaçayı iyi bir çit, vurgulu bitki kullanılabilinir ,İsterseniz budama işlemini iyi yapar, bu nedenle çalı sınırlarında veya hatta uzun ömürlü ve yıllıkta yetiştirebilirsiniz.
 Kuraklığa toleransı nedeniyle akdeniz bahçelerinde kullanılmaktadır


Tam güneşte (her gün en az 6 ila 8 saat doğrudan güneş) bir noktada Teksas adaçayı yetiştirilir. Bu güneşi seven bitki, kısmi gölgeye (sabah gölgesi ve öğleden sonra güneşi olan bölgeler) tolere eder, ancak daha ince ve daha az çiçek açması daha olasıdır. 


Teksas adaçasını çok fazla sulamamaya özen gösterin ,Boyutunu ve şeklini sizi memnun etmek için gerektiği kadar Texas adaçayı budama yapılmalıdır, Budamak için en iyi zaman erken ilkbahardır,
ancak Texas adaçayı bitkiye zarar vermekten endişe duymadan dilediğiniz zaman budayabilirsiniz. Texas adaçayı insan veya hayvan tüketimi için uygun değildir. 


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.