Menü
Hesabım
Sepetim
Aynı Gün Kargo
Çalı Minesi Lantana Çiçeği Beyaz-Lila - 1
Çalı Minesi Lantana Çiçeği Beyaz-Lila - 2

Çalı Minesi Lantana Çiçeği Beyaz-Lila

Yorum Yap
Yorumlar (0)
199,90 TL
Beğen
ÇALI MİNESİ - ÜÇ ORTAK - LANTANA ÇİÇEĞİ (Lantana Camara)
Beyaz-Lila

Bakımı kolay, çok fazla isteği olmayan rengarenk Lantana çiçekleri ile Bahçe,Teras ve balkonlarınızı  şenledirebilirsiniz.

KATEGORİSİ:Çalılar
BOTANİK ADI:Lantana camara
FAMİLYASI:Verbenaceae
ANAVATANI:ABD,Asya,Avrupa
TÜRKÇE ADI:Üç ortak,Çalı minesi
AÇIKLAMA:Akdeniz iklimine sahip yerlerde yetiştirilebilir, Herdem yeşil ve çiçekli bir bitkidir.Çok fazla bakım isteği olmadığından neredeyse tüm şartlarda yetiştirilebilir. Bahar aylarında çiçeklenmeye başlarlar ve neredeyse kış aylarının başlarına kadar sürekli çiçek açarlar.Çiçek renkleri; Beyaz,Sarı,Turuncu,Pembe,Kırmızı'dır. Açan çiçekler çok gösterişli olduğundan kelebekleri adeta üzerlerine çekerler.Lantana çiçeğini çok fazla budamaktan kaçınılmalıdır,sadece hoş görünmeyen sürgünlere şekil vererek budama yapılmalıdır.Ortalama boyları 0,5 m ila 2 metredir. Lantana camara olarak bilinen tür hızlı büyüme eğilimindedir,fidanın dikilmesinin 1 yıl ardından istenilen formu alabilmektedir.

IŞIK VE SICAKLIK İSTEĞİ:Çok güneşli,yarı güneşli ve gölge alanlarda yetişebilir. -7 dereceye kadar soğuğa dayanıklıdır,Aşırı soğuk bölgelerde yetiştirilmek istenirse kışın koruma altına alınmalıdır.
SU İSTEĞİ:Orta seviyede su isteği vardır.
TOPRAK İSTEĞİ:İyi drenajlı toprakları daha çok severler.
DİKİM ARALIĞI:Dikim aralıkları uygulama şekline göre değişmektedir.
BİTKİ FORMU:Dikey-Oval ve yuvarlak formludur.
HASTALIK VE ZARARLILARI:Mantar,yaprak lekesi,nematodlar,rust,virüs,akarlar ve beyazsinek.
PEYZAJDA KULLANIMI:Yaz aylarında ilgi çekici çiçekler ile dikkat çekilmek istenen alanlara,bahçede boşluk doldurlması gereken alanlara yada duvar diplerine,Askılı saksılara,Saksılarda Balkon ve Teraslarda kullanımı uygundur, Ayrıca Kelebekleri çok seviyorsanız kelebek bahçesi oluşturmakta kullanılabilir.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.